Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Легалізація доходів – джерело наповнення місцевих бюджетів та покращення рівня життя громадян, – ДФС

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Тому, благополуччя кожного міста, району Полтавщини  залежить насамперед від його бюджету. Наповнення бюджету – це турбота про здоров’я полтавців, виховання й освіту підростаючого покоління, пенсійне забезпечення, піклування про людей похилого віку.

Приховування громадянами своїх доходів, виплата працедавцями заробітної плати в «конвертах» негативно позначаються на наповненні бюджету, повідомляють у ГУ ДФС у Полтавській області.

Правова необізнаність істотно послаблює позиції пересічного громадянина у відносинах із працедавцем, який часто – густо порушує закон, не укладаючи трудову угоду з найманим працівником, і вдається до виплати заробітної плати в „конверті”.

У такий спосіб нечесний роботодавець приховує доходи, не подаючи звітність до податкових органів, і нехтує своїми обов’язками щодо забезпечення законних соціальних гарантій працівників — може звільняти їх без пояснення причин, змушувати працювати понаднормово. Порушуючи права найманого працівника, такий працедавець завдає збитків державі, шкодить її соціальній та фінансовій стабільності.

Податківці Полтавщини, безперечно, не залишаються осторонь проблеми забезпечення трудових прав громадян області. Одним із основних напрямків роботи податкових органів по наповненню місцевих бюджетів є робота по виведенню заробітної плати з „тіні”. Так, за результатами проведення відповідних заходів упродовж 2018 року суб’єктами господарювання було додатково оформлено трудові відносини із 1003 працівниками, що забезпечило додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб у сумі 851,8 тис. грн., єдиного внеску в сумі  1041,1 тис. грн. та військового збору в сумі 71 тис. гривень. До державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності додатково залучено 110 осіб.

поширити новину: