Ви тут:
Суспільство Україна 

Картопля подорожчає, – прогнозує експерт

Кількість дощів у цьому сезоні негативно вплине на ціни на картоплю – продукт подорожчає на 50-80%. Про це повідомив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Іван Томич, передає socportal.info.

«Проливні дощі погано вплинули на урожай картоплі. У вересні-жовтні, в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року слід очікувати подорожчання цін на картоплю від 50 до 80%. Оскільки картопля – це другий хліб, то цілком зрозуміло, що ціни на нього зростуть до 80%. Це сильно вдарить по бюджету практично кожної української родини», – сказав Томич.

Він уточнив, що в результаті несприятливих погодних умов зібрано в рази менше зерна, а з овочів – цибулі і капусти.

Погоджується з Іваном Томичем і Олег Пендзин.

“Минулого року в Європі були дуже великі неврожаї, були дуже великі затоплення, і в кінці минулого року, певний обсяг картоплі, як і цибулі поїхав в Європу по експорту. І шість мільйонів тон ми з вами втрачаємо, через неналежне зберігання, вона просто кажучи, згниває. Уявіть собі, 6 мільйонів тонн у нас згниває щороку”, – розповідає експерт економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Загалом, щороку українці в середньому збирають 18-20 мільйонів тонн картоплі. Та цього року, через дощі, врожай вже зменшився на кілька мільйонів тонн, і якщо опади не припиняться, подорожчання навіть у серпні не уникнути.

поширити новину: