Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Ілон Маск створив нитки-імпланти для “читання думок”

Компанія Ілона Маска Neuralink створить імпланти для паралізованих людей, що дозволить керувати смартфоном або комп’ютером силою думки. Про це повідомляє Espreso.tv з посиланням на The Verge.

Мета розробки дозволити паралізованим людям за допомогою сили думки набирати текстові повідомлення або електронні листи зі швидкістю 40 слів за хвилину, переміщати курсор по екрану і проглядати веб-сторінки.

Гнучкі “нитки” товщиною чотири-шість мікрометра планують імплантувати у мозок людям спеціальним пристроєм, який здатний автоматично вживляти нитки за одну хвилину, не зачіпаючи при цьому кровоносних судин.

За задумом розробників, пристрій з акумулятором, який буде передавати дані на комп’ютер бездротовою мережею, планують розташовувати за вухом людини. Попередньо в черепі будуть просвердлювати чотири отвори діаметром у вісім міліметрів, потім в різні частини мозку вживлятимуть нитки.

Розробники зазначили, що вже провели близько 20 операцій на гризунах і у 87 відсотках випадків робот успішно імплантував в їх мозок нитки-імплантати Під час нещодавнього експерименту в лабораторії в Сан-Франциско нитку вживили у мозок гризуна, під’єднали до USB і змогли передати інформацію з її головного мозку комп’ютеру

“Це може прозвучати дивно, але в підсумку ми досягнемо симбіозу зі штучним інтелектом. Це не буде обов’язковою функцією, але ви зможете вибрати, якщо захочете”, – заявив Маск на прес-конференції, яка відбулася 16 липня у Сан-Франциско.

поширити новину: