Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Галузь охорони здоров`я Кременчука на понад половину дотується з міського бюджету

За інформацією начальника управління охорони здоров’я Максима Середи, медична галузь Кременчука більш ніж на половину дотується з міського бюджету. Потреба в бюджетних асигнуваннях на охорону здоров’я міста на 2019 рік складає 508 млн 700 тис. грн.

Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.

Обсяг медичної субвенції на утримання закладів охорони здоров’я міста Кременчука передбачений лише на І квартал 2019 року у сумі 40 768,1 тис. грн. З 1 квітня 2019 року запроваджено пілотний проект з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, регіоном для проведення якого визначена Полтавська область. Відповідно до підписаних договорів закладів охорони здоров’я м. Кременчука з Національною службою здоров’я України, очікуваний обсяг коштів за надані медичні послуги до кінця року становить 123 млн. 111 тис. грн., які спрямовуються виключно на оплату праці.

В зв’язку з тим, що державних коштів не достатньо для утримання лікувальних закладів, щорічно галузь дотується коштами міського бюджету.

Так, у 2019 році за рахунок коштів міського бюджету виділено додатково 210 млн. 487 тис. грн. (у 2018 році – 155 964 тис. грн), левова частина яких використовується на покриття дефіциту з оплати праці медичним працівникам, на виконання міських програм, на оплату енергоносіїв і комунальних послуг, централізоване харчування хворих, придбання медикаментів, проведення капітальних ремонтів та придбання обладнання для оснащення медичних установ, тощо.