Ви тут:
Суспільство Україна 

До 5-ої річниці Іловайської трагедії в кінотеатрах покажуть однойменний фільм

29 серпня минає 5 років від часу Іловайської трагедії, яку вважають найкривавішою датою в історії російсько-української  війни. За офіційними даними, в Іловайському котлі загинули 368 бійців, без урахування зниклих безвісти та невпізнаних солдатів.

До річниці трагічних подій в українських кінотеатрах покажуть фільм «Іловайськ 2014».

Герої фільму — не тільки професійні актори, а й добровольці, учасники подій — ветерани батальйону «Донбас», повідомляється на офіційній сторінці стрічки.

Основна сюжетна лінія розгортається безпосередньо в місті Іловайськ, яке українські військові звільняли у серпні 2014 року. Саме тоді добровольці взяли під контроль ліву частину міста, до залізничної колії. Але під час вуличних боїв було поранено командира штурмової групи батальйону «Донбас» (позивний «Бішут»), який разом зі своїм пораненим побратимом (позивний «Квентін»), залишились в оточенні в центрі міста.

Бійці знайшли укриття в квартирі багатоповерхівки і перебували там близько місяця. Виживати їм протягом всього часу допомагали місцеві жителі.

Над сценарієм фільму працював журналіст і письменник Михайло Бриних, який більше двох років створював його на основі численних матеріалів в пресі і реальних історій ветеранів-добровольців, які брали участь в операції зі звільнення Іловайська.

Зйомки фільму пройшли у 2018 році під Києвом.

поширити новину: