Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Чому Полтавська облрада неохоче віддає в оренду мисливські угіддя, – прокоментував Олександр Біленький

Одними з найбільш дискусійних питань на другому пленарному засіданні 26-ї сесії Полтавської обласної ради стали ті, що стосувалися надання права на користування мисливськими угіддями. Зокрема, до голосування про оренду угіддя Товариством “ВЕПР” депутати поверталися тричі, але так і не погодили дозвіл.

Не підтримали депутати й питання щодо надання у користування мисливських угідь на території Черкасівської та Рунівщинської сільських рад Полтавського району, Коломацької ОТГ та Степненської сільської ради Полтавського району, а також Миргородській ГО “Мисливсько-рибальське товариство “Попівське”.

“Не так давно була резонансна ситуація щодо діяльності одного з мисливських господарств щодо закриття території. Депутати просто хотіли переконатися, що стосовно всіх інших мисливських господарств не буде подібних історій: коли власники, орендарі, цих територій обмежують доступ місцевого населення до мисливських угідь, які вони беруть в оренду. От у цьому, мені здається, найголовніша причина. На наступне засідання екологічної комісії було б правильним запросити всіх ймовірних орендарів, щоб вони гарантували людям вільний доступ. Є держлісгоспи, які видають відповідні дозволи на обнесення огорожами чи захисними смугами тих територій, де проводиться випуск диких тварин у природу. Полтавська обласна рада дає лише погодження. Всі інші заборони внормовуються іншими установами”, – прокоментував голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Він також зауважив, що у ситуації, яка склалася щодо не надання дозволів на користування мисливським угіддям товариству “Вепр”, 1,5 місяці просто не буде господаря.

До речі, п’ятьом товариствам депутати погодили права користування мисливськими угіддями. Це: МРГ “Тахтаївське” ПрАТ “Полтавський ГЗК” на території Кобеляцького району; ГО “Сапсан-2019” на території Лучківської, Озерянської, Шенгурівської та Комендантівської сільських рад Кобеляцького району; ГО “Товариство мисливців та рибалок “Світлогірське” на території Світлогірської сільської ради Кобеляцького району та ГО “Екологічне товариство рибалок і мисливців “Тахтаївське” на території Григоро-Бригадирівської сільської ради Кобеляцького району.