Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство 

Чому дітям не можна купатись у водоймах голими розповіла дитячий гінеколог

А ви досі дозволяєте дітям купатись у водоймі голими і сидіти так на піску? Купатись і засмагати дітям у білизні чи без? Нерідко над цим міркують батьки.

Лікарі мають пояснення, чому варто у білизні. Якщо переймаєтесь, що дитя у мокрій, то варто взяти кілька купальників (чи трусиків) змінювати їх. Гінекологи точно скажуть вам, що на пляжі голими дітям бути не слід, ідеться і про гігієну, і про дитячу гідність.

“Дівчаткам небезпечно сидіти на піску голими, адже їхні статеві органи до дозрівання не мають захисту, тож одяг – це захисний бар’єр. Коли бачу голу дитину на піску, хочеться запитати маму, чому сама не сяде отак? Хоча у дорослих природа передбачила захист, а от у діток – ні. Як тільки починається купальний сезон, у нас потік пацієнток із вульвітом – запаленням зовнішніх статевих органів. Трапляються також й інші запалення”, – розповідає дитячий гінеколог ЦМСД Полтава Олена Сьомич.

Хто б подумав, що і пилосос може зашкодити дівчинці? А таке трапляється теж.

“Нерідко дорослі пилососять у присутності дітей, дівча грається голе чи у трусиках, весь пил від пилососа летить і на дитя теж, пил також може стати причиною запалення”, – розповіла лікар.

Одягаючи дитину на прогулянку, дівчаткам фахівці радять одягати лосини чи штанці, які краще захистять від небажаних мікробів.

Часто у закордонних фільмах можна бачити лосини під суконькою. Це перш за все про гігієну та безпеку, адже діти люблять сидіти на піску, траві, землі, спускатись із брудних гірок, батутів тощо. Прості правила бережуть від небажаних інфекцій.

“Дівчинка – маленька жінка, вона також потребує консультацій фахівця та лікування. Якщо помітили проблеми (почервоніння, свербіння, виділення тощо), не зволікайте, покажіть доньку дитячому гінекологу”, – додає гінеколог.