Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Частина коштів освітньої субвенції зайде на рахунки після сесії облради, – експертка МОН у Полтаві

Під час круглого столу “Як покращити співпрацю експертного середовища та ОТГ Полтавської області задля модернізації освітньої галузі громад”, що відбувся на базі Полтавського обласного інтитуту післядипломної педагогічної освіти ім. М. Остроградського, експертка RST з питань зв’язків з регіонами щодо впровадження НУШ Міністерства осівти і науки України Леся Марталішвілі розповіла про освітню субвенцію в рамках НУШ на 2019 рік.

Зокрема, в цьому році передбачені 1,5 млрд грн на підвищення якості освіти – придбання шкільних автобусів, спецавтомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів, комп’ютерної техніки, придбання послуг інтернету. Всі, крім останньої, передбачають певний відсоток співфінансування місцевих громад.

 

“Ще одна ціква новація — фінансування підтримки приватних закладів освіти. Якщо таких немає — кошти можна використати на облаштування теплих санвузлів, це проблема в сільській місцевості”, – зазначила експертка.

Крім цього, значна частка коштів піде на розвиток спорту, підтримку осіб з особливими освітніми потребами, оснащення кабінетів природничо-математичних предметів.

 

“На сьогодні 50% коштів, які повинні зайти за цей фінансовий рік, уже проведені як такі, що надійшли на рахунки закладів, органів освіти тощо. На 1 липня розподілені 52 млн грн по області, на забезпечення освіти НУШ — 44 млн. Але частина коштів залишається нерозподіленою, чекаємо на сесію облради, і як тільки сесія заведе їх на рахунки, освітяни зможуть їх використовувати”.

поширити новину: