Ви тут:
Суспільство Україна 

Адвокат Ілля Новіков розповів про три версії повернення українських моряків

Зараз існує три версії повернення військовополонених українських моряків з Російської Федерації до України. Про це повідомив адвокат Ілля Новіков в ефірі каналу “Прямий“.

“Вчора у суді я чув три версії про повернення моряків додому дуже швидко. Це все крутиться навколо виборів, які вже в нас за три дні, або навколо фігури Вишинського, що нібито якійсь компроміс, непрямий обмін, Україна та Росія на нього не піде, але якийсь компромісний варіант, коли Україна відпускає Вишинського під домашній арешт, тут відпускають моряків, і так далі”, – заявив він.

Він вважає, що справа поки знаходиться на основному сценарії, який влаштовує Росію. Він полягає в тому, що після рішення Міжнародного трибуналу процес прискорився.

“Найближчий місяць-два нас будуть ознайомлювати зі справою, потім вона йде до суду. Для нас суттєво, чи буде суд в Криму, бо там в нас не буде підтримки. Там не буде дипломатів, журналістів, мінімальна буде кількість. Але поки російська адміністрація налаштована, щоб це був кримський суд і схоже, що того тиску, який би міг змінити їх думку з цього питання, на них не ведеться”, – сказав Новіков.

“Восени може початись суд, який може затягнутись. Процес з 24 підсудними завжди важко та довго. Але після вироку російського суду російські інтереси будуть задоволені. Вони не будуть шукати довгих термінів, вони будуть намагатимуться від цієї історії позбавитись, бо з кожним місяцем ймовірність санкцій підвищується. Вони не можуть відіграти назад, бо це означатиме втрату обличчя. Але вони не шукатимуть більш негативного для самих моряків. Їх влаштує те, що по телевізору покажуть, як суд оголошує вирок”, – додав він.

поширити новину: