Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

80 років тому на екрани вийшов перший кольоровий фільм про Сорочинський ярмарок

У 1939 році відбулася прем’єра фільму, який ввійшов до історії як один з перших кольорових фільмів у СРСР та перший в українському кінематографі.

Фільм “Сорочинський ярмарок” мав цікаву історію створення. Творці фільму першими на Київській кіностудії застосували т. зв. «біпачний метод», коли фільмування велося одночасно на дві плівки, складені емульсіями одна до одної. Фільмували на плівку «Свема». Оскільки двоколірна технологія вважалася експериментальною, до кіногрупи для контролю та консультацій був відряджений інженер «Свеми» Давид Золотницький — в титрах зазначений як керівник кольорової лабораторії.

Радянська кінокритика схвально відгукнулася про фільм. Так, рецензент М. Коваленко відзначив не тільки «напрямну гоголівську думку», яка проходить через усю стрічку, але й роботу композитора Якова Столляра, а також гру акторів, зокрема учасників циганського ансамблю.

За фільм «Сорочинський ярмарок» Микола Екк отримав орден Трудового Червоного Прапора, про що режисер, майже на два десятиліття відлучений від кінематографа, в 1951 році окремо згадав у листі до секретаря ЦК КПРС Михайла Суслова.

Роль Парасі виконала акторка Валентина Івашова, а Грицька – Костянтин Короткевич (в титрах А. Короткевич).

Слід відзначити, що це був перший фільм про ярмарку. Ще у 1927 році полтавець Григорій Гричер створив кінострічку “Сорочинська ярмарка”, однак сам фільм не зберігся.

поширити новину: