Ви тут:
Суспільство Україна 

5-річчя визволення Сєвєродонецька відзначають масштабним фестивалем «Історія.UA»

22 липня у Сєвєродонецьку Луганської області стартував п’ятий масштабний фестиваль «Історія.UA», започаткований Українським інститутом національної пам’яті для популяризації нових підходів до зацікавлення минулим та руйнування історичних міфів. Фестиваль приурочений до 5-річчя звільнення Совородонецька та інших міст Луганщини, яке відзначається саме в ці дні.

Осередком проведення фестивалю Сєвєродонецьк обрали не випадково, адже це місто теж пережило «російську весну», і в 2014 році, серед інших населених пунктів Луганщини та Донеччини, було звільнене  українськими військовими від російських найманців.  Гаслом фестивалю стали слова «Вертаємо своє». 

Фестиваль складався із двох частин: лекційно-презентаційної та музично-мистецької.

Програма розпочалася у Сєвєродонецькій міській бібліотеці із презентації проекту «2014: початок російсько-української війни» за участі авторів, співробітників Українського інституту національної пам’яті Романа Кулика та Максима Майорова.

Продовжила марафон заходів презентація видань за усноісторичними проектами Українського інституту національної пам’яті – «Дівчата зрізають коси» та «Майдан від першої особи. Регіональний вимір» (1, 2 частина). 

Учасники майстер-класу із пошуку в архівах «Бази даних: від бідона до інтернету», який провів керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху Володимир Бірчак, мали нагоду побачити на власні очі архівні документи та довідатися багато цікавого про те, як працювати зі знайденими документами, про боротьбу з чорними археологами, про електронний архів визвольного руху, який можна знайти за посиланням avr.org.ua, де оцифровано понад 25 000 документів.

Хедлайнером першої частини став голова Українського інституту національної пам’яті, історик Володимир В’ятрович із лекцією на тему: «Як домовитися з минулим. Що таке і навіщо потрібна політика національної пам’яті?».

А увечері на площі Перемоги на відвідувачів фестивалю «Історія.UA» чекала мистецька частина і виступи відомих виконавців. Концерт розпочався із військової ходи, виступу військового оркестру та місцевих творчих колективів. Хедлайнерами фестивалю стали грузинський актор та естрадний співак, великий друг України Вахтанг Кікабідзе, а також українські гурти «Фіолет» та «ТНМК».