Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

41-й день народження відзначає очільник Полтавської єпархії ПЦУ архієпископ Федір

21 липня – день народження очільника Полтавської єпархії ПЦУ, архієпископа Федора.

Він – один із наймолодших архієпископів (очолив єпархію у 28 років, возведений у сан архієпископа – в 34), співзасновник найпотужнішої на Полтавщині волонтерської організації «Полтавський батальйон небайдужих», голова Синодального управління взаємодії з молодіжно-патріотичними громадськими об’єднаннями.

Архієпископ Федір (в миру Бубнюк Валентин Леонідович) народився 21 липня 1978 року в селі Липно Ківерцівського району Волинської області у сім’ї вчителів. У 1999 році закінчив Волинську Духовну Семінарію і вступив до Київської Духовної Академії. Ніс священицьке служіння на парафії Вознесіння Господнього в селі Рокині Луцького району Волинської області, настоятелем парафії святого Іоана Золотоустого с. Півні Фастівського району Київської області, був штатним священиком Святопокровського храму на Солом’янці м. Києва.

У червні 2003 року закінчив Київську Духовну Академію і здобув науковий ступінь кандидата богословських наук. 26 серпня 2003 року прийняв чернечий постриг з ім’ям Федора.

2005 року Священним Синодом УПЦ Київського Патріархату був призначений Головою Синодального управління у справах молоді.

У березні 2006 року, указом Святійшого Патріарха, був призначений намісником Святофеодосіївського ставропігійного монастиря м. Києва та секретарем Святійшого Патріарха.

20 жовтня 2006 року, рішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату, був обраний єпископом Полтавським і Кременчуцьким. 12 листопада 2006 року у Святоволодимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва хіротонізований у сан єпископа Полтавського і Кременчуцького. 23 січня 2012 р. возведений в сан архієпископа.

У травні 2019 на засіданні Священного Синоду Православної Церкви України обраний головою Синодального управління у справах молоді.