Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

20 липня – “день тиші” перед виборами до Верховної Ради

У суботу, 20 липня 2019 року, заборонена будь-яка передвиборча агітація за чи проти учасників дострокових парламентських виборів

“Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування”, – говорить частина 2 статті 70 закону “Про вибори народних депутатів”.

Як уточнюється у частиній 3 цієї ж статті, зокрема, “забороняється проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів”.

Поза законом також будуть сьогоднішні “публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів”, якщо такі матимуть місце.

За агітацію в “день тиші” або в день виборів Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає штраф від 850 до 1 360 грн для посадовців та від 510 до 850 грн – для інших громадян.