Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

15 липня – останній день тимчасової зміни місця голосування

15 липня, під час апаратної наради, т.в.о. начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Полтавської ОДА Олена Котенко проінформувала про окремі питання щодо забезпечення позачергових виборів народних депутатів України на території Полтавської області.

“Виборчий процес позачергових виборів народних депутатів України розпочався 24 травня. Матеріально-технічне забезпечення окружних і дільничних комісій покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування”, – повідомила Олена Котенко.

На Полтавщині утворено 1259 дільничих виборчих комісій.

“На цих виборах спрощено зміну місця голосування. Зокрема, причина зміни місця голосування вказується лише у заяві без додавання підтверджуючих документів”, – зазначила Олена Котенко.

Щоб змінити місце голосування необхідно:
– До 15 липня включно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або місцем фактичного перебування в день виборів.
– Пред’явити документ, який підтверджує громадянство України.
– Подати заяву про тимчасову зміну місця голосування. 

Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.

Виборець, включений до списку виборців на звичайній виборчій дільниці, має можливість отримати виборчий бюлетень за умови пред’явлення одного з таких документів: 
– паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або у вигляді ID-картки,
– військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби),
– тимчасове посвідчення громадянина України.

“У разі, якщо виборцю змінено виборчу дільницю для голосування поза межами одномандатного виборчого округу, до якого він відноситься за своєю виборчою адресою, такому виборцю видається виборчий бюлетень для голосування лише у загальнодержавному виборчому окрузі”, – зазначила Олена Котенко.

Станом на 14 липня можливістю тимчасової зміни місця голосування у Полтавській області скористались 11 тисяч виборців. З них: 3800 — змінили місце голосування з інших областей на Полтавську, 3300 — змінили місце голосування з Полтавської на інші області, 4000 — змінили місце голосування в межах Полтавської області. На Полтавщині 28 тисяч виборців (2,5% від всіх виборців), які постійно нездатні самостійно пересуватись.

“Всі служби повинні працювати у посиленому режимі, щоб вибори пройшли організовано, без проблем та порушень”, – зазначив т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

поширити новину: