Ви тут:
Суспільство Україна 

100% можливої потужності: щодоби Україна закачує 66,3 мільйона кубометрів газу

Україна завантажила свої газопроводи, якими здійснюється імпорт газу з ЄС, на 100% можливої потужності. Наразі щодоби Україна закачує 66,3 мільйона кубометрів газу. Про це повідомив голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон, інформує Hromadske.ua.

“Цей день настав” Імпорт газу досяг 566,3 мільйона кубометрів, що відповідає 100% технічних потужностей. Знакова подія”, — повідомив Макогон.

За його словами, потужність закачування газу могла б бути ще більшою, якби Україна отримала доступ до газової інфраструктури, яка знаходиться на кордоні. Наразі ця інфраструктура належить Газпрому. У разі її переходу до управління України, обсяги закачки газу з Європи можна було б збільшити майже у 6 разів.

Напередодні у Нафтогазі повідомили, що закачали до підземних сховищ газу понад 15 мільярдів кубометрів. Цей газ необхідний для того, аби пройти опалювальний сезон.

Напередодні для закупівлі додаткових обсягів газу Нафтогаз випустив євробонди на загальну суму 1 мільярд доларів.

“Нафтогаз наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього — ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС”, – йдеться у повідомленні.