Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Зроблю все залежне для вирішення питання Пушкарівського яру, — Євген Нищук

Міністр культури України відвідав Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, де зустрівся з представниками інтелектуальної та культурної еліти Полтавщини.

У зустрічі взяли участь заступник голови ОДА Микола Білокінь, директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко та  представники  культурних установ міста та області,

У своїй промові Міністр особливо виокремив роль архітектурних пам’яток..

«Будь-яка пам’ятка місцевого чи національного значення має відроджуватися, відновлюватися та зберігатися, бо це обличчя нашої багатовікової історії. Так, ми молода держава, але древній народ. Такі пам’ятки – це наша сутність.

Сфера культури зараз має великі проблеми. Однак якщо у 2014 році видатки на культуру становили 1,5 млрд грн, а зараз це вже 7 млрд. 40 років у мистецьких школах, які діють у нас в управлінні, не закуповували жодного музичного інструмента. Зараз же їх закупили на мільйони гривень».

Також Міністр розповів про нещодавну зустріч з полтавцями.

«Є така практика, що люди до чи після вистав за моєї участі зустрічають та передають мені свої прохання чи звернення. Я вчора почув декілька звернень від полтавської громади.

Дуже чутливі питання. Наприклад, про Пушкарівський яр. Я дав це у роботу та зроблю все від себе залежне, щоб питання вирішилось. Ми не можемо на місцях масових вбивств будувати будь-які будівлі. Що, іншого місця немає? Найголовніше – усвідомлювати, що такі місця притягують тисячі людей, які віддають шану померлим, знайомляться з трагічною історією цих місць».

Нагадаємо, на території Пушкарівського яру раніше знаходилися артсклади, де у першій половині XX століття проводили масові розстріли жертв політичних репресій 1930-х років, а також мирного населення та військовополонених у період Другої світової війни.