Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Жодне рішення влади не повинне ухвалюватися без врахування думки громадськості, – Громадська рада при Полтавській ОДА

У Полтавській ОДА відбулося спільне засідання громадської ради при Полтавській облдержадміністрації та Координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства при ОДА.

У ньому взяли участь голова Громадської ради при ОДА Володимир Голуб, заступник начальника управління — начальник відділу комунікацій із громадськими об’єднаннями Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю ОДА Олександр Отич, голови громадських рад при РДА та міськвиконкомах.

Володимир Голуб поінформував, що зараз в Україні закінчується кампанія зі створення Громадських рад при органах виконавчої влади. При Кабінеті Міністрів теж створена створена Рада голів Громадських рад. Громадські ради створили при 24-х РДА, вони налічують більше 300 осіб.

«Це була полтавська ініціатива, щоб жодне питання не вносилося на розгляд сесії без погодження Громадської ради. Ми створювались, щоб допомагати владі. Це дорадчо-консультативний орган, а не опозиція. Це велика робота, яка потребує багато енергії, вимагає спеціальних знань. Голови комісій мають право працювати в комісіях облради, уже не з дорадчим голосом», — нагадав Володимир Голуб.

Створення та діяльність Громадських рад при органах влади затверджене Постановою Кабміну від листопада 2010 року № 996. За 8 років дії документу він зазнав 5 змін. Останні зміни надають значно більше повноважень ГР, але й більше відповідальності. Зокрема, якщо Громадська рада не збирається довгий час, орган виконавчої влади має право її розпустити. Серед нововведень —і можливість дистанційної участі в засіданні. Якщо людина не може бути присутньою, вона подає свою позицію, яка буде зафіксована протоколом, розповів Олександр Отич.

Він також прозвітував про діяльність Громадської ради при Полтавській ОДА.

«Окрім власних засідань члени Громадської ради брали участь у виїзних засіданнях комісій обласної ради, у роботі обласної контрольної комісії з перевірки якості харчування дітей у навчальних закладах області. З ініціативи ГР у 2018 році провели акцію національно-патріотичного виховання «Майстри мистецтва — трудівникам села», під яас якої презентували моновиставу Театру ім. Гоголя «В степу за Уралом». Члени ГР відвідали військові частини, що розташовані на передовій, передали військовим продукти харчування й забезпечили виступ артистів».

За підсумками засідання ухвалили низку рекомендацій.