Ви тут:
Суспільство Україна 

Загинув відомий військовий та журналіст

Дмитро Тимчук отримав вогнепальне поранення, яке виявилось смертельним.

Як повідомляє Еспресо, трагедія сталася під час чищення вогнепальної нагородної зброї.

Пізніше з’ясувалося, що загиблий – Дмитро Тимчук (“Народний фронт”), що підтвердив директор департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко.

Тимчук Дмитро Борисович — український військовий, політичний журналіст та популярний блогер. Підполковник запасу. Координатор групи «Інформаційний спротив». Став відомим через детальне висвітлення перебігу Кримської кризи, інтервенції Російської Федерації в Україну, а також сепаратистських виступів та російської диверсійної діяльності в Україні. Народний депутат України 8-го скликання.

Народився 27 червня 1972 у м. Чита, РРФСР. Дитинство провів у НДР (батько-офіцер проходив службу у Групі радянських військ у Східній Німеччині, 1978–1983). Юність провів у Бердичеві на Житомирщині. Закінчив Бердичівський політехнічний коледж. У 1995 році закінчив факультет військової журналістики Львівського вищого військово-політичного училища.

У 1995–1997 проходив службу у військах протиповітряної оборони.

У 1997–2000 працював у штабі Національної гвардії України.

У 2000–2012 перебував на роботі в різних структурних підрозділах Міністерства оборони України.

У ході службових відряджень відвідав українські контингенти миротворчих сил ООН в Іраку (тричі), Лівані та Косово.

З 2008 — головний редактор інтернет-проекту «Флот-2017» та керівник громадської організації «Центр військово-політичних досліджень».

З 2 березня 2014 — координатор групи «Інформаційний спротив», рос. «Информационное сопротивление»; інколи перекладається як «Інформаційний опір», водночас абревіатура залишається ІС.

Завдяки активності групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук став одним з найпопулярніших інтернет-діячів в Україні. Зокрема, у соціальній мережі Facebook кількість тих, хто слідкує за його сторінкою з актуальними новинами від ІС, перевищила 190 000 користувачів.