Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

З нагоди 170-ліття Панаса Мирного запрошує полтавська шкільна письменникова читальня

У Полтавській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 8 імені Панаса Мирного до 170-ї річниці від дня його народження гостинно відчинила двері читальня класика української літератури.

У Зеленому Гаю на місці останнього спочинку письменника та його дружини Олександри Рудченко лягли квіти від шанувальників спадщини майстра слова. На святкових урочистостях «Увічнити – торкнутися душею до слова, до таланту, до снаги…» з ушанування ювілею великого земляка директор Мирнівської ЗОШ № 8 спеціаліст вищої категорії, учитель-методист Світлана Богодиста оголосила про заснування іменної письменникової читальні.

«Нині ми відкриваємо шкільну читальню імені Панаса Мирного – письменника, чий талант відомий не лише в Україні, а й в усьому світі», – запросила гостей мистецького дійства приєднатися до започаткованої справи заслужений працівник культури України, лауреат премії імені Панаса Мирного Полтавської обласної ради, ініціатор відкриття пам’ятної дошки Панасові Мирному Валентина Шемчук.

Панас Мирний – великий полтавець, хто своєю творчістю збагатив рідну мову, примножив славні традиції красного письменства. Зустріли перших відвідувачів Мирнівської читальні, перерізавши традиційну стрічку, наставники юних книголюбів Світлана Богодиста й Валентина Шемчук.

На поличці оселилися подаровані до шкільної читальні перші книги. Це – хроніка з життя Панаса Мирного та Івана Білика «Брати і побратими» Михайла Медуниці та «Катрине весілля» – уривок із роману Гната Хоткевича «Тарас Шевченко» від обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада». Літературно-художні видання, присвячені Великому Кобзареві й «симфоністу української прози», передані школярам-читцям у рік ювілеїв народження Тараса Шевченка й Панаса Мирного.

Символічно, що саме зараз учні та вчителі долучилися до проекту швидкочитання, який впроваджуватиметься в полтавській Мирнівській школі № 8 з нового навчального року.

Валентина Шемчук, заслужений працівник культури України, лауреат премії імені Панаса Мирного, член Національної спілки журналістів України

поширити новину: