Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Юридичні практики та міжмуніципальне співробітництво: ОТГ Полтавщини ділитимуться досвідом з представниками Луганської та Донецької областей

11 червня до Полтави з навчальним візитом прибула делегація Луганської та Донецької областей.

Під час зустрічі облдержадміністрації гості розповіли про свої очікування від навчального візиту.

“Ми багато чули про досягнення та розвиток громад вашої області. Також знаємо, що Полтавщина є лідером з впровадження міжмуніципального співробітництва. Хочемо побачити напрацювання ваших громад та повезти до у свої громади ідеї для втілення нових проектів”, – сказала селищний голова Ольгинської селищної ради (Донецька область) Тетяна Каїка.

А начальник Управління інвестиційної політики Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Марія Долженко розповіла про кращі практики впровадження механізмів співпраці з громадськістю та міжмуніципального співробітництва у громадах та про досвід Полтавської області із залучення та реалізації проектів міжнародної технічної допомоги.

“Ми завжди раді гостям, особливо тим кому цікаві наші здобутки. Протягом трьох днів ви побачите чим живуть та як розвиваються наші громади. Нам, у свою чергу, цікаво дізнатись про ваші громади та досягнення. Сподіваюсь, що вам сподобається на Полтавщини, а навчальний візит дійсно буде — навчальним”, – додала Марія Долженко.

Протягом трьох днів учасники навчального візиту ознайомляться з найкращими юридичними практиками об’єднання територіальних громад Полтавщини та міжмуніципальним співробітництвом. Побувають у Щербанівській ОТГ та у громадах Решетилівського та Новосанжарського районів, де ознайомляться з новими підходами та технологіями, залучення та акумуляції ресурсів для розвитку громад, основними принципами й завданнями Міжмуніципального співробітництва (ММС) як новою (інноваційною) формою політики місцевого і регіонального розвитку, а також надати основи практичної діяльності влади, громади та організацій громадянського суспільства, бізнесу у питаннях вирішення різноманітних проблем громад.

Також представники органів місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей пройдуть тренінги з основ децентралізації, юридичних аспектів об’єднання, міжмуніципального співробітництва та ефективного управління територіями, пропонується в рамках навчального візиту продемонструвати учасникам різноманітні практики ефективних моделей партнерства та реалізації спільних проектів, що сприяють розвитку територій.

За результатами навчального візиту учасники отримають практичні приклади і можливості використання ММС органами місцевого самоврядування для вирішення загальних/спільних проблем розвитку територій, місцевої інфраструктури, покращення муніципального менеджменту, підвищення ефективності діяльності відповідних органів місцевого самоврядування, що сприятиме підвищенню якості послуг, що надаються громадянам.

Учасники візиту навчаться використовувати процедури ММС в процесі формування майбутніх територіальних громад, отримають покрокову методику впровадження ММС: об’єднання зусиль та фінансових ресурсів на договірній основі задля вирішення актуальних проблем жителів.

поширити новину: