Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Які фактори сприяють прогресуванню короткозорості

Фактори, що впливають на прогресування короткозорості або міопії, до кінця не вивчені, але вважається, що вони являють собою комбінацію з двох основних причин: генетики та регулярне перенавантаження очей.

Генетика

Результати численних досліджень підтверджують той факт, що індекс успадкованого складає більше 70%. Однак, ці ж дослідження прийшли до висновку, що суттєвим є і вплив навколишнього середовища.
 

Перевантаження очей та відсутність профілактики

Довгий час вважалося, що адаптивні зусилля, необхідні для роботи на близькій відстані, сприяють прогресуванню короткозорості, тому й поширеність цього порушення рефракції в розвинених країнах набагато вища. Проте, інші дослідження суперечать цій теорії. Тривала робота на близькій відстані не погіршує зір, якщо не забувати вчасно робити перерви для очей. Нагадаємо, що через кожну годину потрібно давати можливість сенсорному органу відпочити. Для цього рекомендовано відвести погляд на предмет, який знаходиться на далекій відстані. Ідеальним варіантом буде прогулянка на свіжому повітрі протягом десяти хвилин та гімнастика для очей.

За матеріалами Opticlub