Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Яке свято сьогодні та чого не можна робити в цей день

У православному церковному календарі 14 червня – це день пам’яті двох святих з одним ім’ям Іустин: Іустина Філософа і Іустина Римського, а також інших мучеників, які постраждали в один і той же час за християнську віру. Інші назви свята: «Устинів день», «День Устина і Харитона», «Устин і Харитон», пише hadiachnews.com.ua.

Юстин Філософ жив в кінці 1 століття в місті Сихемі. Йому в ранні роки подобалася філософія, а в 30 років він вирішив стати християнином і пішов проповідувати в Римській імперії. Скоро він відкрив навіть училище, щоб розповідати про християнську філософію. В середині 2 століття він зміг переконати імператора Пія не переслідувати християн. Один заздрісник обмовив його під час суду в Римі, Іустина катували, а потім стратили.

Разом з ним також постраждали за віру Іустин Римський, Харитон, Євелпіст, Іеракс, Пеон, Валеріан, Іуст і Харита. Юстин Філософ підбадьорював їх в темниці тому вони відмовилися принести жертви богам язичників, тому стратили і їх.

Що не можна робити 14 червня

Дівчатам не можна в цей вірити красномовним хлопцям, особливо не з їхнього міста. Вони швидше за все набрешуть і розкажуть про свої неіснуюі заслуги. І все тільки заради того, щоб дівчина закохалася, а він її потім кине.

Також часто в цей день ходять до лісу за цілющими травами, але їх не можна виривати з коренем. Навіть якщо вам потрібен сам корінь в лікувальних цілях, то візьміть тільки його частину.

Ще в Устинів день забороняється ставити паркан, інакше може статися пожежа

Народні прикмети на 14 червня

Зоря пофарбована в яскраво-червоний колір – жито теж буде з червоним наливом.

Вранці небо чисте і ясне – добре дозріє жито.

Ранкова веселка – до дощу.

Похмурий ранок віщує хороший врожай ярих культур.

Вранішнє сонця бліде – до вечора піде дощ.

Вітер дме з західного боку – найближчим часом буде погіршення погоди.

Дощ іде на Устина – буде хороший урожай конопель та льону.

Якщо на небі хмари, але жовтець не закрили квіти, значить дощу не буде.

Народжені 14 червня суворі і суворі. Вони всього досягають в зрілі роки. Їх захищає інжир.