Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Як створити сімейне фермерське господарство» – Людмила Григор’єва

14 травня набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження типової форми договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства».

Типовий договір потрібен фермерам, які бажають створити сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи.

Відповідно до законодавства сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується фізичною особою самостійно або спільно з членами її сім’ї на підставі договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства.

Договір про створення такого господарства укладається фізичною особою спільно з членами її сім’ї в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерства. Якщо фізична особа бажає одноосібного вести таке господарство, вона складає договір самостійно в письмовій формі.

Головою фермерського господарства є член сім’ї, визначений декларацією, який реєструється як фізична особа – підприємець.

Після укладання договору голова сімейного фермерського господарства має зареєструватися як фізична особа – підприємець або внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

У декларації обов’язково вказується предмет договору, порядок прийняття рішень та координація спільної діяльності членів господарства, правовий режим спільного майна членів господарства, порядок покриття витрат та розподіл результатів (прибутку або збитків) діяльності господарства між його членами, порядок вступу до господарства та виходу з нього, вид трудових відносин у господарстві. Також, можуть міститися й інші положення: строк, на який укладено документ, порядок припинення тощо.

Заступник начальника ГТУЮ з питань державної реєстрації Людмила Григор’єва