Ви тут:
Суспільство 

Як підготувати дитину до відпочинку в оздоровчому заклад: поради батькам

Літні канікули – це час, за який діти повинні відпочити, оздоровитися, зміцнити своє здоров’я та підготуватися до нових звершень у новому навчальному році. Турботливі батьки переймаються, щоб їхні діти в період канікул не знемагали від спеки в місті, проводячи час за комп’ютером, чи смартфоном, коли вони знаходяться на роботі і не мають змоги належним чином наглядати за дитиною.

Якщо ви плануєте відправити на оздоровлення свою дитину до позаміського закладу оздоровлення та відпочинку, вам необхідно знати наступну інформацію:

§ Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» тривалість оздоровчої зміни у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку має бути не менше 21 дня. Скорочувати цей термін не рекомендуємо, адже за менший час належний оздоровчий ефект не буде досягнуто.

§ Щоб батьки були впевнені у безпечності, комфортності дитячого відпочинку, при замовленні путівок необхідно обов’язково з’ясувати повну назву суб’єкта господарювання, його юридичну адресу та фактичну адресу надання послуг з відпочинку (оздоровлення), а також пересвідчитися, що даний заклад внесено до Державного реєстру дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

§ Підтвердженням того, що матеріально – технічна база закладу відповідає вимогам чинного законодавства, є «Акт приймання дитячого оздоровчого табору», складений комісією у складі органів місцевої виконавчої влади, працівників територіальних підрозділів Держпродспоживслужби та інших відповідальних служб.

§ Для визначення можливості відвідування дитиною закладу оздоровлення та відпочинку необхідно пройти медичне обстеження, яке здійснюється сімейними лікарями, педіатрами, підлітковими терапевтами, лікарями – спеціалістами.

За результатами медичного обстеження видається медична довідка (форма 079/0), в якій повинно бути зазначено: стан здоров’я дитини, перенесені інфекційні захворювання, проведені щеплення (форма 063/0), результати огляду на педикульоз та коросту, до якої групи з фізкультури за станом здоров’я віднесена дитина чи підліток, режим оздоровлення. Зазначені дані необхідні для правильної організації фізичного виховання і оздоровчих заходів в період відпочинку дитини. Обов’язково повинна бути  довідка про відсутність контакту з інфекційними хворими за місцем проживання та місцем навчання на протязі 21 дня.

§  У разі відхилень у стані здоров’я дитини, батькам необхідно повідомити про це лікаря закладу оздоровлення та відпочинку, вихователів.

§ Необхідно забезпечити дітей засобами особистої гігієни, теплим одягом на випадок зниження температури повітря, легким закритим одягом для вечірніх прогулянок, подорожей, походів у ліс, зручним взуттям (бажано декілька пар), головним убором.

§ Перед від’їздом до табору з дітьми необхідно провести роз’яснювальну роботу щодо обов’язкового дотримання режиму дня, виконання вимог вихователів та медичного персоналу, заборони самовільно виходити за територію закладу, купатись у водоймищах або басейні, про необхідність виконання правил особистої гігієни, бути обережним при прогулянках у лісі (в одязі, який захищає від нападу кліщів, комарів та інших комах) та у разі укусів кліщем обов’язково звернутися до вихователів чи медичного працівника. За будь-якої надзвичайної ситуації та при виникненні проблем у стані здоров’я повідомляти вихователів та медичний персонал.

Окремо хочемо звернутися до батьків щодо дотримання певних правил при відвідуванні дитини у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку.

З метою уникнення гострих кишкових захворювань та харчових отруєнь НЕ РЕКОМЕНДУЄМО привозити дітям харчові продукти, що швидко псуються (ковбасні, рибні, молочні продукти, кондитерські, кулінарні вироби (страви з м’яса, риби, салати, холодці тощо), які під час транспортування при підвищеній температурі навколишнього середовища можуть зіпсуватись та принести шкоду для дитини.

Відпочинок у дитячому оздоровчому таборі дозволить дітям проводити своє дозвілля з однолітками, знайомитися з новими друзями, що дасть змогу дітям поповнювати своє життя новими враженнями, набиратися певного життєвого досвіду, зміцнити здоров’я.