Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Як очі змінюються з віком

У середньому віці кришталик ока стає менш гнучким. Виникають труднощі фокусуватися на предметах, які розташовані близько. Які ще зміни виникають з роками у сенсорному органі?

Літнім людям часто офтальмологи діагностують такі симптоми старіння очей: пожовтіння або потемніння білка, викликане багаторічним впливом ультрафіолетового світла, вітру і пилу; випадкові пігментні плями (частіше зустрічаються у людей з темним кольором обличчя); витончення кон’юнктиви; блакитний відтінок, викликаний підвищеною прозорістю склери.

Кількість слизових клітин в кон’юнктиві може зменшуватися з віком, тому люди похилого віку частіше мають сухі очі. Хоча очі зазвичай сухі, часто виникає сльозовиділення від подразнення. Деякі захворювання сітківки частіше зустрічаються в літньому віці, включаючи дегенерацію жовтої плями, діабетичну ретинопатію (якщо у людей діабет) і відшарування сітківки. Інші захворювання очей, такі як катаракта, також стають поширеними.

У деяких літніх людей жир навколо орбіти стискається, в результаті чого очне яблуко опускається назад на орбіту. Цей стан називається енофтальмом. Через слабкі тканини повік орбітальний жир також може випинатися вперед, роблячи їх постійно опухлими. М’язи, що регулюють розмір зіниць, з віком слабшають. Зіниці стають меншими, повільніше реагують на світло та повільніше розширюються в темряві. Таким чином, люди яким за 60 років можуть виявити, що об’єкти виглядають тьмяними.

За матеріалами Opticlub