Ви тут:
Комуналка Полтавщина субсидії Суспільство ТОП-новина 

Відсьогодні починають нараховувати пеню за борги по комуналці

З 1 травня 2019 року набули чинності нові норми закону про ЖКГ, згідно з якими вводиться пеня на комунальні борги.

Про це розповів гендиректор Директорату сім’ї та соцпідтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко, пише Finance.ua

“Пеню введено тільки з 1 травня і стосується вона лише боргів, які з’явилися вже після цієї дати. Фактично, штрафи почнуть діяти тільки після 10 червня, за підсумком травневих нарахувань”, – йдеться в повідомленні.

За його словами, згідно із законом пеня не нараховуватиметься, якщо борг утворився в результаті затримок у фінансуванні субсидій з боку держави.

“Але ми профінансували субсидії вчасно і в повному обсязі. Проблем з фінансуванням в цьому опалювальному сезоні не було», – пояснив Музиченко.

Що стосується субсидій, то на її скасування або видачу впливає прострочена заборгованість, але якщо її виставили тільки в липні, значить простроченою вона не є, оскільки кінцеві терміни оплати ще не настали.

За словами чиновника, в цей період субсидію громадянам призначать, але якщо терміни розгляду скарги будуть затягуватися і борг нікуди не буде діватися, то в такому випадку отримувачу потрібно буде надавати документальне підтвердження того, що борг він заперечує. Таким підтвердженням може бути, наприклад, позов до суду.

поширити новину: