Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні вперше офіційно відзначають День батька

У третю неділю червня українці офіційно відзначають День батька. 

Відповідний Указ №274/2019, “З метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей”, підписав 18 травня 2019 року п’ятий Президент України Петро Порошенко. 

Святкування Дня батька в Україні має на меті популяризувати сімейність, а також стати одним із елементів, які допоможуть формувати відповідальне батьківство й материнство. 

Історія виникнення Дня батька сягає 1909 року. Саме тоді у США його відзначили вперше. Засновницею вважають Сонору Смарт, жительку одного з міст штату Вашингтон. Її мама померла, коли народжувала шосту дитину. Після цього виховання дітей повністю лягли на плечі її батька. Аби якось віддячити своєму батькові, Сонора звернулася до міськради та запропонувала запровадити день для вшанування батька, де її підтримали. Так, вперше це свято відзначили 19 червня у декількох містах штату Вашингтон.

Згодом традицію святкування Дня батька перейняли Іспанія, Португалія та Італія. В цих країнах батьків вітають у березні. Естонія, Швеція і Фінляндія святкують у листопаді, а Болгарія – в грудні.

Система Orphus