Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Пирятинській ОТГ розглянули питання заборони збирання коштів у закладах освіти

5 червня відбулося обговорення питання щодо заборони збирання коштів у закладах освіти Пирятинської міської ОТГ. Для детального його вивчення вирішили залучити освітян, представників батьківської громадськості, спеціалістів та депутатів міської ради.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради Тамара Коваленко зазначила, що відповідно до Закону України “Про освіту“ Пирятинська ОТГ запровадила фінансову автономію опорних закладів. Фінансово-господарська діяльність освітніх закладів проводиться відповідно до діючого законодавства, повідомляють у міській раді.

Джерелами фінансування суб’єктів освітньої діяльності відповідно до законодавства можуть бути добровільні внески у вигляді коштів, матеріальних цінностей, нематеріальних активів, одержаних від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, та інші джерела, не заборонені законодавством. Батьки можуть надавати закладу освіти благодійну допомогу виключно за власною ініціативою та на добровільних засадах відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації. Щороку відділом освіти, молоді та спорту видається наказ щодо недопущення фактів хабарництва в освітніх закладах та про заборону збору коштів педагогічними працівниками.

Після набуття автономії в навчальних закладах за рішенням загальних зборів можуть створюватися і діяти рада закладу, батьківський комітет, учнівський комітет, методичні об’єднання, комісії, асоціації.

Тамара Коваленко ознайомила присутніх з основними  розділами Примірного положення про батьківські комітети в дошкільних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України у частині завдань, прав та обов’язків батьківських комітетів.

Депутати Василь Войпанюк та Олексій Хоменко все ж таки наполягали на необхідності прийняття рішення щодо заборони батьківській громадськості збирати кошти. З цього приводу надав коментар начальник юридичного відділу виконкому міської ради Руслан Соловйов, зазначивши, що міська рада не може впливати на волевиявлення батьків. В обговоренні також взяли участь керівники шкіл і дошкільних навчальних закладів, представники батьківської громадськості.