Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській ОДА відбулось засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку області до 2027 року

У Полтавській ОДА відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки.

Стратегія цього року буде методично відрізнятися від попередніх, адже ґрунтуватиметься на використанні смарт-спеціалізацій.

“Наразі в Полтавській області діє стратегія до 2020 року, яка була затверджена 6 січня 2015 року. Згідно із законодавством ми повинні вже зараз розпочати написання Стратегії на новий плановий період. Але є одна відмінність, яку раніше не застосовували попередні стратегії. Це використання smart-спеціалізацій, тобто, розумних спеціалізацій. Це компонент, що включає 4-и складові: науку, бізнес, владу і громадськість. Як мінімум, одна стратегічна ціль, яка діятиме до 2027 року, повинна мати науковий підхід”, – прокоментував представник Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Андрій Сорочинський.

“На Полтавщині по європейському стандарту Стратегія приймається вдруге. Попередньо це було у 2014 році, а затверджена у 2015-у. В основі стратегічного планування лежить досягнення головного інтегрального показника. Тобто, щось головне ми маємо обрати в основу Стратегії. У світі прийнято, що головним критерієм досягнення стратегічного розвитку є розвиток людини. Ми маємо спланувати розвиток Стратегії на наших родзинках і особливостях. Поруч з нами Черкаська, Сумська, Харківська, Дніпропетровська, Київська області. Ми маємо знайти себе серед своїх сусідів, зрозуміти, чим ми відрізняємось від них”, – пояснював членам робочої групи радник з регіонального розвитку Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування Вадим Штефан.

Як повідомив на засіданні Андрій Сорочинський, Стратегія регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки повинна бути прийнята до 1 грудня 2019 року.