Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкриють виставку про долю українських в’язнів нацистських концтаборів

21 червня  о 16 годині у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбудеться презентація виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори».

Вихідці з України були і в Аушвіці, і в Бухенвальді, і в Дахау, і в Равенсбрюку, в інших концтаборах нацистської Німеччини. Вони розчинилися в морі інших національних груп: «росіян» (громадян СРСР), «поляків», «угорців», «румунів». Через те, що Україна не була незалежною, ми не знаємо, скільки наших співвітчизників пройшли нацистські «млини смерті». Але український вимір концтаборів ілюструють долі українських в’язнів, зазначають в Українському інституті національної пам’яті.

У виставці представлено 30 людських доль за дротами 11 таборів Третього Райху. Також будуть розміщені матеріали про табір для військовополонених, який існував у м. Полтаві у період нацистської окупації. Окрім цього, на відвідувачів чекає підбірка фотоколажів про Полтаву періоду Другої світової війни 1939-1945 років із серії «Полтава і війна: здвиг часу».

поширити новину: