Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували онлайн-інструмент “Антикорупційна карта ремонтів”

Громадська організація “Антикорупційний штаб” презентувала у Полтаві новий онлайн-інструмент “Антикорупційна карта ремонтів”. Завдяки їй кожен громадянин може легко дізнатись про освоєння бюджетних коштів на ремонти інфраструктурних об’єктів — шкіл, лікарень, житлових будинків, спортивних майданчиків, адміністративних будівель, міжквартальних проїздів.

Це вже третій онлайн-інструмент “Антикорупційного штабу”. Вони розробляли також чат-боти “Держслужбовець Тарас” та “Приховані інтереси”. Програми доступні на сайті громадської організації.

“Ми вважаємо, що наша місія — залучити якомога більше людей до процесу запобігання корупції. І вирішили, що це можна зробити за допомогою онлайн-інструментів. Тому наш девіз – “Інновації проти корупції”. Декілька років тому ми дізнались, що дуже великі кошти розкрадаються саме на ремонтних роботах. Коли почали в цьому розбиратись, виявилось, що це великі обсяги документації, інформації, договори, тендери. І вирішили створити онлайн-карту, яка буде доступною і зрозумілою усім”, – розповідає керівниця проекту Юлія Гречка.

“Антикорупційна карта ремонтів” — це сайт у вигляді карти, де розміщені абсолютно всі ремонтні роботи по Україні до найменшого населеного пункту. Кожен громадянин може зайти на сайт і перевірити, які ремонти проводили у конкретному будинку, який провулок чи інший інфраструктурний об’єкт ремонтували. Якщо нічого не було зроблено, гроші не реалізовані або ремонт зроблений неякісно, людина може залишити скаргу, і юристи організації реагують протягом 48 годин.

Експерти проаналізували Полтаву з 2017 по I перший квартал 2019 року. Виявилось, що на ремонти в місті було укладено договорів на суму 2,182 млрд грн.

ТОП-3 найдорожчих ремонтів у Полтаві:

  1. Послуги з поточного ремонту дорожнього покриття та тротуарів вулиць — 193 млн грн;
  2. Капітальний ремонт із заміною віконних блоків 3-ї міської клінічної лікарні Полтави — 144,7 млн грн;
  3. Будівництво багатоповерхового багатоквартирного житлового будинку по вулиці Нікітченка — 142 млн грн.

Серед топових замовників ремонтів у Полтаві перше місце посідає Управління ЖКГ Полтавської міської ради — укладено договорів на 1147,3 млн грн, друге місце — Управління капітального будівництва (689,4 млн грн), а третє місце — КП “3-я міська клінічна лікарня ПМР” (144,8 млн грн).

ТОП-5 найбільших підрядників у Полтаві: ПП “Будгарант — 7” (413,2 млн грн), ТОВ “Доломіт-буд” (213,7 млн грн), ТОВ “Полтавський домобудівельний комбінат” (192,2 млн грн).

“Серед підрядників більше 400 млн грн виграв ПП “Будгарант-7”. Це 1/8 всього бюджету міста за два роки. Наприклад, у Чернігові третина бюджету йшла одній компанії. Тобто, виходить, що у вас немає великого монопольного підрядника. 2 млрд грн – багато чи мало для міста? Це нормально, щоб воно розвивалось. Наприклад, в таких містах, як Чернігів та Запоріжжя, фігурують приблизно такі самі суми”, – зазначає виконавчий директор ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик.

Користуватись картою дуже просто. Потрібно зайти на онлайн-карту (map.shtab.net), обрати регіон і потрібний інфраструктурний об’єкт. По кожному об’єкту розміщена інформація  укладених тендерів на ремонтні роботи. За детальною інформацією можна перейти на ProZorro, оскільки карта автоматично оновлюється паралельно з цим ресурсом. На “Антикорупційній карті ремонтів” кожен може залишити коментар чи скаргу щодо конкретного ремонту.

“Ми аналізуємо вашу скаргу. Дуже часто трапляється, що договори укладаються, а ремонти не виконуються. Якщо ремонт по факту не зроблений, ми вимагаємо акти виконаних робіт. Якщо того, що зазначено в акті, немає по суті, це вже кримінальне порушення — крадіжка коштів. Тоді ми звертаємось до правоохоронних органів”, – додає Сергій Миткалик.

На презентацію онлайн-інструменту в усіх містах активісти запрошують представників міської влади. Громадська організація і письмово, й усно зверталась до полтавських чиновників. На зустріч мав прийти перший заступник начальника Управління ЖКГ Полтавської міської ради Костянтин Малько. Але за годину до початку організаторам повідомили, що його не буде.

“У нас мав бути 3-й спікер від міста. Це у нас вперше, коли представник міської влади не приходить. У Полтаві це свідчить про небажання спілкуватися. В інших містах на наші зустрічі приходили міські голови. Ми завжди говоримо, що не хочемо звинувачувати у чомусь міську владу. Ми хочемо спільно з ними контролювати роботу підрядників. Бо відпала плитка – це вина не міської влади, а підрядників. У Полтаві за годину до початку заходу нас попередили, що спікера не буде”, – говорить Сергій Миткалик.

У містах регіональні представники “Антикорупційного штабу” розклеюють на житлові будинки інформаційні довідки, де вказано укладені тендери і суми на ремонт конкретних будинків.