Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві представників з 7-ми областей навчають проведенню стратегічної екологічної оцінки документів державного планування

У Полтаві розпочався дводенний тренінг з проведення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування, в рамках українсько-канадського проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який зібрав представників Чернігівської, Сумської, Харківської, Кіровоградської, Київської, Луганської та Полтавської областей.

“Полтавщина готова ділитися досвідом та стати майданчиком для відтворення всіх новинок у законодавстві, які сьогодні відбуваються. Всі ми знаємо, що кожний державний документ повинен проходити стратегічну екологічну оцінку. Під час тренінгу ми дізнаємося що це за процедура та як з цим працювати”, – зазначила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

“Тема тренінгу досить актуальна і всі хочуть розібратися в ній. Там, де є потреба розробити той чи інший документ, який впливатиме на розвиток громади чи держави, він має пройти механізм стратегічної екологічної оцінки для того, щоб питання сталого розвитку дійсно було реальним. За час, який довелося працювати з СЕО розібрали чимало проблемних питань, які виникали у людей під час роботи. Тому ми зможемо відповісти на всі ваші запитання”, – сказав головний спеціаліст відділу стратегічного планування та екологічної політики Мінприроди України Олег Кулик.

Проведення СЕО включає в себе визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки, складання звіту про СЕО, проведення громадського обговорення та консультацій, врахування у документі державного планування звіту про СЕО, результатів громадського обговорення та консультацій та інформування про затвердження документа державного значення.

Довідково. Всього в Україні проведуть 4 такі тренінги: у Полтаві, Запоріжжі (24-25 червня), Івано-Франківську (4-5 липня), Вінниці (11-12липня).

“На даний час всі області розроблять Стратегії розвитку, для якої необхідна СЕО. Наші консультанти допоможуть вам розібратись з СЕО. Також ми розробили для вас практичні посібники, які допоможуть вам. СЕО — це запобіжник, інструмент, який дає можливість проаналізувати, яким чином ця Стратегія, позитивно чи негативно, може вплинути на довкілля”, – додав експерт, керівник групи експертів Проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін.

Консультант з питань охорони довкілля Проекту ПРОМІС Геннадій Марушевський протягом двох днів розповідатиме учасникам семінару про проведення СЕО та розбиратиме теоретичні питання на практичних завданнях.