Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві почали використовувати модуль Е-дата

Відтепер з усіма транзакціями розпорядника коштів можна ознайомитися на сайті УМСА, 5 департаментів ОДА, 2 управлінь Полтавської міської ради,  Подільської районної ради та Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні.

11 лютого 2015 року парламент прийняв закон «Про відкритість використання публічних коштів», який передбачає в тому числі публікацію транзакцій, що здійснюються розпорядниками бюджетних коштів через систему Державної казначейської служби.

Е-дата (https://spending.gov.ua/web/guest) – це офіційний державний інформаційний портал у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів та реалізується ідея «Прозорого бюджету».

Завдяки модулю Е-дата створено можливість розмістити на будь-якому сайті функціонал порталу Е-дата.

Модуль Е-дата дозволяє генерувати посилання як на конкретного розпорядника бюджетних коштів, так і на місто з переліком усіх розпорядників для заповнення будь-якого сайту.

Модуль має три режими функціонування:

1) Простий пошук – При виборі платника – модуль відображатиме інформацію від платника до всіх отримувачів. Є також можливість обрати отримувача бюджетних коштів та відслідкувати всіх платників які здійснювали на нього перекази.

2) Розширений пошук – Дозволяє обрати транзакції від конкретного платника до конкретного отримувача. Кнопка “В межах того ж регіону” дозволяє відфільтрувати з всеукраїнської мережі тільки розпорядників і отримувачів які знаходяться в географічних межах обраного населеного пункту!

3) Кастомізоване налаштування – органи місцевого самоврядування, що користуються програмним забезпеченням “Відкритий бюджет” можуть завантажити свою власну вивірену Мережу в кабінеті користувача в розділі “Публічні фінанси”.

У Полтавській області модулем Е-дата користуються такі організації, як:

 • Департамент культури і туризму Полтавської ОДА;
 • Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА;
 • Українська медична стоматологічна академія;
 • Управління освіти Полтавської міської ради;
 • Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА;
 • Департамент освіти Полтавської ОДА;
 • Департамент охорони здоров`я Полтавської ОДА;
 • Департамент соціального захисту населення Полтавської ОДА;
 • Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Полтава ради;
 • Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня;
 • Подільська районна у м. Полтаві рада.

«Можливість ознайомитися з витратами розпорядника бюджетних коштів є великим плюсом. Адже це є одним з механізмів контролю за владою. Однак, варто вказати, що не усі розпорядники до яких ми зверталися, погодилися на використання даного модулю. Тому ми і надалі будемо сприяти розкриттю інформації про публічні фінанси», – зазначив консультант з юридичних питань ІАА Вячеслав Курило.

Довідково: Матеріал створено в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

Перейти до вмісту