Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві хочуть встановити пам’ятник Симону Петлюрі: розглядають 6 місць

Голова Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка Микола Кульчинський звернувся до постійної комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки та культури з проханням підтримати ідею встановлення пам’ятника Петлюрі в обласному центрі. Зокрема, він попросив винести дане питання на найближче засідання сесії облради.

“Будь-яке місто світу, маючи таку постать, як Симон Петлюра, уже б давно створило музей його імені. І пам’ятник йому поставили б. А звернення до міської влади Полтави, яка б мала вирішити це питання, не дали ніяких результатів. Вважаю, що є два шляхи вирішення. Перший – визначитися на сесії Полтавської облради, дати відповідне доручення облдержадміністрації та оголосити всеукраїнський конкурс. Можна зробити спільне фінансування Полтавської обласної ради та громадян. Інший шлях – звернутися від імені депутатів до Полтавської міської ради з пропозицією визначитися щодо місця розташування, створити журі та оголосити конкурс”, – сказав голова Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка.

На думку Миколи Кульчинсько, є три місця у Полтаві, де доречно встановити пам’ятник Петлюрі. Зокрема: 1 – біля адмінбудівлі Полтавської ОДА та обласної ради, збоку вулиці Сінна; 2 – поблизу Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко; 3 – у сквері імені Івана Котляревського.

У свою чергу директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко зауважила, що вони вже працюють над реалізацією ідеї встановлення у Полтаві пам’ятника цьому діячу. Зокрема, згідно з відповідною програмою, його встановлення планується на 2019-2020 роки.

“Над цим ми вже працюємо. Історики внесли свої пропозиції про три місця розташування пам’ятника, які безпосередньо пов’язані з місцем перебування Симона Петлюри і мають історичну прив’язку. На сьогодні розпорядженням голови Полтавської облдержадміністрації підготовлено лист на Полтавську міську раду. Але відповіді ми не маємо. З найбільш вірогідних місць розташування пам’ятника є місце біля Полтавської аграрної академії. Земельна ділянка належить цьому навчальному закладу. Якщо найближчим часом нам міська влада Полтави не надасть відповідь, ми будемо ініціювати виділення цієї земельної ділянки та оголошувати бліц-конкурс. У нас також цього року передбачається економія коштів. Якщо все вдасться, то ми оголосимо бліц-конкурс і зробимо все швидко. Якщо ж чекати позитивне рішення сесії Полтавської міської ради щодо виділення земельної ділянки, то ми цього можемо і не дочекатися”, – сказала Валентина Вождаєнко.

Також вона озвучила ще два ймовірні місця розташування пам’ятника: біля кінотеатру “Колос” та на площі перед ОЦЕВУМом.

“Але це міська територія. Полтава належить до історичних населених пунктів. Тому ми маємо погоджувати розташування тут пам’ятників з містобудівною радою Полтави”,- зауважила Валентина Вождаєнко.

Після обговорення члени постійної комісії Полтавської обласної ради вирішили направити звернення до секретаря Полтавської міської ради з проханням виділити земельну ділянку. Також комісія доручила Департаменту культури і туризму паралельно розробити проект рішення на сесію щодо місця розташування пам’ятника Симону Петлюрі.

“Наше сьоме скликання депутатів Полтавської обласної ради започаткувало дуже багато проектів в галузі культури. Тому думаю, що і це питання теж на часі. Цю історичну місію – відкриття пам’ятника Петлюрі у Полтаві – нам з вами треба, принаймні, розпочати”, – сказав голова постійної комісії Сергій Шевчук, звертаючись до колег-депутатів.

поширити новину: