Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві кандидат влаштовує концерти, на яких дітям роздають подарунки

27 червня спостерігачі ОПОРИ відвідали агітаційний концерт на підтримку кандидата в народні депутати в 144 виборчому окрузі Олександра Мамая. Захід відбувся в мікрорайоні «Алмазний» міста Полтава за участі заслуженої артистки України Наталії Май. По завершенню концерту дітям роздавали подарунки – м’які іграшки.

Початок концерту було заплановано на 20-30. Близько 20 години агітатори в футболках з написом «Олександр Мамай» роздавали поблизу сцени агітаційні брошури кандидата та запрошували на захід, пише прес-служба Громадянської мережі ОПОРА у Полтавській області.

Брошури складаються з восьми сторінок. На першій розміщено фото Олександра Мамай, а також напис: «кандидат в народні депутати України, округ №144». На решті сторінок розписані досягнення Олександра Мамая в якості міського голови міста Полтави. При цьому, друкована продукція містить вихідні дані, згідно з якими замовником є кандидат в народні депутати Мамай О.Ф.

Розпочався концерт одразу з виступу заслуженої артистки України Наталії Май. В середині виступу слово взяв Олександр Мамай та привітав усіх присутніх, після чого на сцену піднялась мешканка мікрорайону, подарувала кандидату квіти та звернулась до кандидата зі словами подяки.

«Коли ви були міським головую Полтави наші діти кожного року їздили на море. В цьому році, нажаль, наші діти на море не їдуть. І я не знаю до кого звертатись», – сказала жінка.

«Я хочу вам пообіцяти, що найкращі наші зустрічі будуть попереду. І перемога буде за нами», – звернувся до присутніх Мамай.

Після цього продовжився виступ Наталії Май. В кінці заходу артистка запросила до сцени дітей, які отримали з рук агітаторів подарунки у вигляді м’якої іграшки.

До цього відбулось три подібних концерти в Полтаві. Також планується проведення ще низки аналогічних заходів на підтримку Олександра Мамая в місті.

Згідно з частиною 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів»: «забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців».

«Подібний механізм агітаційної діяльності, а саме роздача подарунків дітям, може впливати на їхніх батьків, котрі вже є безпосередньо виборцями для даного кандидата. Через піклування до дітей у батьків формується позитивний образ кандидата», – підкреслив  координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області Костянтин Донченко.

Нагадаємо, до реєстрації в якості кандидата Олександр Мамай розіграв 900 квитків на концерти гурту «Антитіла» та Олега Винника в Полтаві.