Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах вшанували пам’ять краєзнавця Валерія Козюри

У Лубенському краєзнавчому музеї імені Гната Стеллецького зібралися колеги, друзі, учні людини, яка присвятила своє життя дослідженню та популяризації  історії рідного краю. Творчий спадок краєзнавця, більш ніж два десятки книг, написаних в співавторстві з сином, доктором наук з державного управління Ігорем Козюрою, презентувала відвідувачам молодший науковий співробітник музею Тетяна Сафронова.

Про громадську діяльність Валерія Козюри, який  створив та очолив Лубенську міськрайонну організацію «Союз «Чорнобиль», був одним з тих, хто заклав Алею пам’яті померлих земляків – ліквідаторів поблизу Мгарського Спасо-Пребраженського монастиря та ініціював проведення спортивних забігів розповів друг краєзнавця учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Олександр Пашнін.

Головний редактор обласного рекламно – інформаційного видання «Вісник» Людмила Бірюкова, науковий співробітник музею Тамара Дяченко, представник єврейської громади Генадій Хенкін, архітектор Микола Босенко згадали талановитого журналіста, пошуковця та блискучого оратора, який невтомною працею на краєзнавчій ниві заслужив почесне звання літописця рідного краю.

«Пам’ять про Валерія Миколайовича буде жити не лише в його книгах, але й в учнях, яких він вчив любити рідну землю та знати її історію» – наголосив випускник Лубенського лісотехнічного коледжу юрист Віталій Крамаренко.

поширити новину: