Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Цікавтесь життям своїх дітей — це важливо, – Денис Захарченко

24 червня, під час апаратної наради заступник начальника ГУ Нацполіції у Полтавській області Денис Захарченко розповів про стан забезпечення правопорядку під час проведення масових заходів за участю дітей, школярів та юнацтва, формування та  підтримання позитивного психологічного мікроклімату в дитячому середовищі.

“Створення безпечного середовища для дітей та убезпечення їх від нещасних випадків є пріоритетним напрямком роботи Нацполіції. Але з початку від протиправних діянь потерпіло 76 дітей”, – повідомив Денис Захарченко.

До адміністративної відповідальності за невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей цього місяця притягнуто 8 осіб, з початку року — 411 осіб.

“З початку року поліція отримала 230 заяв про безвісти зниклих дітей, з них: 35 дітей знайшли протягом доби. Станом на сьогодні всі діти розшукані. Провівши аналіз, встановлено, що причиною втечі дітей з дому через сварки з батьками, а в неблагополучних сім’ях — щоб змінити своє на краще. Є й благополучні сім’ї, в яких діти втікають у пошуках пригод чи довести свою самостійність”, – розповів Захарченко.

У 2019 році (станом на 19 червня) на Полтавщині 4 дитини втонули. Причиною таких випадків є недбалість батьків.

“Особливе занепокоєння викликають факти самоушкодження та покінчення життя самогубством. З початку року в області зареєстровано 4 спроби суїциду, одна дитина покінчила життя самогубством. Причинами такого поводження дітей є конфлікт у родині, з друзями, однокласниками, нерозділене кохання, психічні розлади. Цікавтесь життям ваших дітей, їхнім дозвіллям — це важливо, адже лише тоді ми можемо убезпечити дітей”, – наголосив Денис Захарченко.

Та додав, що педагоги повинні відслідковувати інтереси дітей, під час освітнього процесу, а саме чим дитина занепокоєна, можливо нерозділене кохання чи проблеми вдома. Якщо ж ви помічаєте синці на тілі дитини, то негайно телефонуйте до поліції.

Також з початку року поліція Полтавщини отримала 30 повідомлень про булінг, з них підтвердилося — 4. Протягом червня місяця сталося 5 ДТП за участі дітей, 4 дитини травмовано.

“У порівнянні з минулим роком, цьогоріч зменшилась кількість правопорушень учинених дітьми”, – зазначив Денис Захарченко.

Зараз в освітніх закладах проходять випускні вечори, тому ми і вирішили нагадати всім про безпечне проведення святкових заходів для дітей. Діти – це наше майбутнє і ніхто не повинен шкодити їхньому життю та здоров’ю. Окрім різних служб у справах дітей є сусіди, родичі, голови громад, сільських рад, які також повинні звертати увагу на оточуючих дітей”, – зазначив т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло.