Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Цього дня загинули двоє захисників України з Полтавщини

16 червня 2016 року після тривалого лікування внаслідок другого інфаркту помер захисник України з Кременчука Володимир Самойленко. Про це йдеться на сторінці “Книга пам’яті полеглих за Україну” у Facebook.

Самойленко Володимир Якович народився 8 лютого 1960 року у Кременчуці. Проживав у Києві.

Брав активну участь у подіях Революції Гідності, з грудня 2013 року — у складі 8-ї афганської сотні Самооборони Майдану.
В часі війни — старший солдат 1-ї “афганської” роти 24-го батальйону територіальної оборони з першого складу (від травня 2014 року), розвідник.

Визволяв місто Щастя, брав участь у боях за Металіст, Новосвітлівку — там зазнав контузії в серпні 2014-го. Володимира відправили на лікування. На стан здоров’я також вплинули травми, яких він зазнав у ДТП на Харківщині, коли повертався до дому в лютому 2015 року. Лікувався у Харківському військовому шпиталі та шпиталі Ірпіні.

Після тривалого лікування помер внаслідок другого інфаркту 16 червня 2016 року.

20 червня з Володимиром попрощалися у Києві на Майдані Незалежності. Похований на Берковецькому кладовищі.
Без Володимира лишилися дружина та донька.

Указом Президента України № 161/2017 від 13 червня 2017 року “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” — нагороджений орденом “За Мужність” III ступеня (посмертно).

Його ім’я внесене до Книги Пошани Полтавської обласної ради (березень 2018, посмертно).

16 червня загинув захисник України з Гадяча Ігор Жадько. Про це йдеться на сторінці “Книга пам’яті полеглих за Україну” у Facebook.

Жадько Ігор Віталійович народився 1 березня 1976 року у Гадячі. 

У 1982-1991 роках навчався в Гадяцькій гімназії. Із відзнакою закінчив Гадяцьке СПТУ-47, де здобув професію машиніста-тракториста.

У 1994-1995 року проходив строкову військову службу в аеромобільних десантних військах ЗСУ на посаді механіка бронетранспортера. Повернувшись до Гадяча, працював у ПМК-66, пізніше – у ПП “Будівельник”.

14 лютого 2015 року був мобілізований до Збройних Сил України.

Загинув Ігор Жадько 16 червня 2015 року під Горлівкою Донецької області при виконанні бойового завдання.
У загиблого воїна залишилися батьки, дружина, 12-річна донька.

У Гадяцькому вищому професійному аграрному училищі відкрито меморіальну дошку випускникам Ігорю Жадьку, Анатолію Лифарю, Руслану Пономаренку, Миколі Прудію.