Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Три об’єднані територіальні громади Полтавщини чекають на призначення перших виборів

Невдовзі кількість об’єднаннях територіальних громад в Полтавській області «відкриє» другу півсотню. Рішення про утворення трьох нових ОТГ затвердили депутати місцевих рад.

Вже отриманий позитивний висновок від Полтавської ОДА на відповідність Законам України та Конституції. Новими ОТГ стануть Абазівська сільська (Полтавський район), Гоголівська селищна (Ведикобагачанський) та Новооржицька селищна (Оржицький). Остання, до речі, буде першою в районі, повідомляють у Полтавському ЦРМС.

До цього часу жодної об’єднаної територіальної громади не утворено лише в трьох районах (з 25) Полтавської області – Диканському, Котелевському та Оржицькому.

Читайте також: У Зіньківському районі з’явиться друга ОТГ

Гоголівська ОТГ стане четвертою у Великобагачанськмоу районі, а Абазівська аж сьомою в Полтавському. Всі вони потенційно фінансово будуть успішними. Бо на теренах цих громад здійснюють свою діяльність підприємства нафтогазового комплексу та працюють потужні агровиробництва. Відтепер залишається дочекатися рішення Центральної виборчої комісії про призначення дати перших виборів. З цими громадами на Полтавщині буде 51 об’єднана територіальна громада.

«Досить довгий шлях пройшли ці сільради в намаганні обєднатися. Зі свого боку методично та консультаційно ми максимально допомагали процесу добровільного об’єднання. Радники Центру прорахували фінансову спроможність майбутніх ОТГ та допомогли окреслити основні напрямки розвитку громад та територій», – говорить Ірина Балибіна, директор Полтавського ЦРМС.