Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Про профілактику хвороб у пляжний сезон розповіла бактеріолог

Пісок і ґрунт на пляжі є природним місцем існування багатьох видів грибків. Зокрема, в Києві під час відпочинку на пляжах можна заразитися грибком або кишковою інфекцією.

Про це попередила міколог та бактеріолог Оксана Вольська. Вона також перерахувала заходи профілактики, які допоможуть знизити ризики зараження, передає vgolos.com.ua.

Вольська звернула увагу, що пісок і ґрунт на пляжі є природним місцем існування багатьох видів грибків. “Якщо у вас свіжий педикюр, травмовані нігтьові пластини, порушена цілісність шкірних покривів на ногах – ви можете підчепити  щонайменше якийсь мікоз. Наприклад, онікомікоз (ураження нігтьових пластин) або мікоз стопи”, – застерегла фахівець.

Для профілактики вона порадила мити ноги і капці після пляжу господарським милом.

“Без істерики. Прийшов додому. Помив тапочки, ноги. Висушив. Особливо підозрілі можуть зробити ванночки з морською сіллю, капнути туди кілька крапель йоду. Йод вбиває гриби”, – розповіла бактеріолог.

Оскільки влітку отруєння легко отримати через фастфуд, експерт закликала не купувати їжу у пляжних продавців і в пересувних вагончиках.

“Якщо починається голодна непритомність, на пляжі можна з’їсти булочку, – порекомендувала Вольська. – Бажано без начинки. Або ця начинка може бути якоюсь фруктовою. Але теж не факт, що вона не забродила”.

“Будь-які м’ясні, білкові начинки – відмовити. Сир – відмовити. Кукурудза – теж незрозуміло, де і в якому мішку вона лежала. Варили її, може бути, поруч з туалетом. У якій воді, якими руками – теж складно припустити”, – констатувала вона.