Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Про нові правила для міжнародних поштових та експрес-відправлень розповіли у ГУ ДФС Полтавщини

Із 1 січня 2019 року діють нові правила визначення бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях. Це передбачено Законом України від 7 грудня 2017 року №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», нагадали в Головному управлінні ДФС у Полтавській області.

Законом № 2245-VIII уточнено поняття «митна вартість (для юридичних осіб)» та «фактурна вартість (для фізичних осіб)».

У разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, несупроводжуваному багажі базою оподаткування є їх митна вартість (для юридичних осіб) або фактурна вартість (для фізичних осіб), визначена відповідно до статей 234 та 374 Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті, – йдеться у змінах до ПКУ, які набули чинності з 1 січня 2019 року.

“Звертаємо увагу на те, що нова редакція статті 196 Податкового кодексу, яка запрацювала з 2019 року, передбачає, що не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість операції із ввезення на митну територію України товарів ( до 01.07.2019 року):
1) сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро:
– у несупроводжуваному багажі;
– у кожному з відправлень протягом одного календарного місяця – на адресу одного одержувача (фізичної особи) у перших трьох міжнародних поштових відправленнях або міжнародних експрес-відправленнях.
2) сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро – на адресу одного одержувача (юридичної особи, ФОП) в одній депеші у міжнародному поштовому відправленні або в одному вантажі експрес-перевізника у міжнародному експрес-відправленні”,- йдеться у повідомленні.

З 01 липня 2019 неоподатковувана вартість посилок знижується зі 150 до 100 євро

Для міжнародних поштових й експрес-відправлень юрособам і ФОПам неоподатковуваний ПДВ поріг так і лишається на рівні еквівалента 150 євро.

150 євро так само лишиться й для ввезення товарів у несупроводжуваному багажі.

Тим часом для посилок фізособам-громадянам сумарна фактурна неоподатковувана вартість із 01.07.2019 становить еквівалент 100 євро (замість 150 євро).