Ви тут:
Суспільство 

Позов України проти Росії: суд у Гаазі може ухвалити рішення про юрисдикцію протягом 6-ти місяців

Постійна палата третейського суду в Гаазі може ухвалити рішення щодо юрисдикції за позовом України проти Росії протягом шести місяців. Йдеться про позов про порушення Росією Конвенції ООН з морського права у Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці. Про це заявила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Олена Зеркаль, інформує Hromadske.ua.

“Дату і рішення трибуналу ми очікуємо протягом шести місяців. Це може бути швидко, може бути не дуже швидко, але до кінця року точно отримаємо”, — сказала Зеркаль.

Росія офіційно вважає, що Арбітражний трибунал у справі про право України на доступ до територіальних вод Криму не має юрисдикції за позовом України, оскільки не може визначати, яка держава є суверенною над сухопутною територією Криму. Також у Росії наполягають, що суд не має юрисдикції щодо вимог до діяльності в Азовському морі і Керченській протоці.

Другий етап слухань — дебати сторін — заплановані на 13 і 14 червня.

“У четвер уранці ми почуємо протягом трьох годин їхні (російської сторони — ред.) заперечення на нашу позицію. У п’ятницю в другій половині дня ми закінчимо цей тиждень представленням української позиції, і будемо чекати після цього вже на позицію суду щодо вирішення справи по юрисдикції”, — заявила Зеркаль.