Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Помер викладач полтавського вишу

18 червня пішов у вічність кандидат фізико-математичних наук, доцент, учитель і наставник багатьох поколінь випускників фізико-математичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Едуард Яворський.

Про це інформує прес-служба навчального закладу.

Едуард Борисович Яворський народився 24 липня 1941 року в смт. Гнівань на Вінничині. У 1958 році  закінчив місцеву середню школу і вступив на фізико-математичний факультет Вінницького державного педагогічного інституту.

Після закінчення інституту (1963 р.) був направлений на роботу вчителем математики Березівської середньої школи Барського району Вінницької області, звідки був призваний до армії. Демобілізувавшись, у листопаді 1966 року він вступив до аспірантури Київського державного педагогічного інституту імені О. М. Горького за спеціальністю «Геометрія і топологія», а по закінченню навчання, у листопаді 1969 року, Едуард Борисович розпочав викладацьку діяльність на посаді старшого викладача кафедри математики Полтавського державного педагогічного інституту імені В. Г. Короленка. У 1971 році захистив дисертацію і здобув науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук, а в 1976 році Е.Б. Яворському присвоєно вчене звання доцента.

Заступник декана фізико-математичного факультету – з лютого 1972 року по серпень 1975 року, завідувач кафедри математики – з вересня 1975 року по серпень 1980 року. З 1 вересня 1999 року по 31 вересня 2001 року Едуард Борисович працював на посаді професора кафедри математики.

Протягом двадцяти років – керівник наукової теми «Структурно-інформаційні характеристики навчальної діяльності вчителя математики». Автор понад 200 наукових і науково-методичних публікацій, зокрема, навчальних посібників з теорії графів, геометріїй топології, системного аналізу, аналізу дидактичних систем.

Едуард Яворський – незмінний член журі ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, голова Творчої спілки математиків Полтавщини. Активно поширював науково-педагогічні ідеї М. В. Остроградського. За його ініціативи у 1981 році на фізико-математичному факультеті ПНПУ створена кімната-музей видатного математика, механіка і педагога М. В. Остроградського, а в 1996 році – започатковані щорічні Обласні учнівські математичні змагання імені М. В. Остроградського.

У 2010 році Едуард Борисович завершив трудову діяльність.

За свою самовіддану працю він нагороджений знаком «Відмінник народної освіти України» (1999 р.).

Система Orphus