Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавців запрошують до участі у велоекскурсії на дачу Короленка

13-14 липня велосипедисти Полтавщини спробують вдруге відтворити велосипедний маршрут Володимира Короленка на дачу у с. Хатки. Про це повідомила співорганізатор проекту, екскурсовод літературно-меморіального музею Короленка Людмила Вітенко.

“Буде цікавезна екскурсійно-театралізована програма. Будуть сюрпризи, несподіванки. Буде чудова природа. А найголовніше – буде найкраща в світі компанія”.

Оселившись у Полтаві на початку ХХ ст., Володимир Галактіонович придбав собі ділянку у селі Хатки, де був збудований дачний будиночок. Там він працював над літературними творами, писав статті і мусив дуже часто відвозити листи на пошту. Найближче поштове відділення знаходилося за 10 верст у Великих Сорочинцях, тому письменникові потрібен був транспорт – велосипед. Він вирушав на велосипеді зі свого будинку по вул. Мало-Садовій, 1 (нині Короленка, 1) до Київського вокзалу, вантажив велосипед у потяг, прямував до станції Гоголеве, а звідти на велосипеді у Хатки. Після смерті Володимира Галактіоновича велосипедом до нього на дачу ніхто не їздив.

Торік у велоекскурсії взяли участь 49 велосипедистів.

поширити новину: