Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина посідає 8-ме місце серед регіонів України в реалізації програми “Доступні ліки”

Сьогодні, 14 червня, у Шишаках відбулась Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Полтавської обласної ради. Присутні на заході розглянули низку проблем, що виникають у різних сферах життєдіяльності області.

У нараді взяли участь: голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови облради Євгеній Холод, заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, представники райдержадміністрацій, райрад та ОТГ Полтавщини.

“У нас є традиція проводити Координаційні ради не у Полтаві, а у районах. Ми вже проводили такі заходи у Оржиці, Решетилівці, тепер це Шишаки. Головна проблематика — це ті питання, які ставлять голови районних рад, голови місцевого самоврядування. Питань сьогодні декілька. Зокрема, вони стосуються медичної галузі, субвенцій на освіту, дорожнього господарства. Якщо буде виникати комплексна проблематика —  проходитиме через депутатські комісії, через сесію обласної ради. Якщо питання торкаються життєдіяльності населених пунктів чи районів, їх будуть вирішувати профільні організації і місцева влада”, – сказав Олександр Біленький.

Зокрема, присутні розглянули хід реалізації Державної програми “Доступні ліки” у сільській місцевості Полтавщини. Як зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, дану програму у області вдається успішно втілювати.

“Кількість точок відпуску ліків за програмою “Доступні ліки” у сільській місцевості вцілому збільшилась. Зараз це 291 така точка. Всі перейшли на електронні рецепти. Сьогодні лікар виписує електронний рецепт, який надходить до електронної системи. Аптеки, які хочуть долучитися до програми, повинні зареєструватися на сайті Національної служби здоров’я. Якщо брати комунальну і приватну аптечну мережу, то сьогодні 26-28% відпуску ліків за програмою забезпечує комунальна мережа, інше – приватні аптеки”, – розповів Віктор Лисак.

Але, як зазначив керівник Департаменту охорони здоров’я ОДА, є і певні проблеми.

“Якщо у містах всі сімейні лікарі можуть виписувати електронні рецепти, а аптеки відпускати за ними ліки, то у сільській місцевості потрібно збільшувати кількість аптек і лікарів, які працюють за програмою. Над цим питанням ще потрібно працювати. На сьогодні жителям сіл за програмою “Доступні лики” виписали 26,6% рецептів від загальної кількості. На сьогодні Полтавщина посідає 8-ме місце серед регіонів України за кількістю виписаних електронних рецептів та кількості відпущених ліків”.

Розглянули учасники засідання й інші питання. Зокрема, питання “Про фінансування закладів соціальної сфери з державного та обласного бюджетів” та питання “Про заходи безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення Полтавської області у 2019 році”.

Система Orphus