Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

П’ять років тому у зоні АТО загинув захисник з Полтави

Сьогодні, 17 червня, у Міністерстві оборони України відбувся традиційний ранковий церемоніал вшанування військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

У пам’ятному заході взяли участь керівництво оборонного відомства, офіцери та працівники структурних підрозділів Міноборони, Генерального штабу Збройних Сил України, військовослужбовці та курсанти Київського гарнізону та рідні загиблих українських Героїв.

Сьогодні, 17 червня, Дзвін Пам’яті пролунав двадцять три рази.

У цей день у 2014 році загинули мужні захисники України:

солдат ВАЛЯВСЬКИЙ Ілля Васильович

солдат ВАЩЕНЯ Іван Петрович

солдат ДОНИК Максим Вікторович

молодший сержант КОЛЕСНИК Андрій Михайлович

молодший сержант КРИСОВАТИЙ Ігор Іванович

молодший сержант КРОХМАЛЬ Володимир Антонович

солдат КУЛЯ Михайло Васильович

старший солдат ЛАБУНЕЦЬ Євген Сергійович

солдат ЛЕОНТІЙ Ілля Корнелійович

солдат МАРТИН Сергій Васильович

сержант МІГОВАН Віктор Миколайович

солдат МІЗУНСЬКИЙ Юрій Іванович

старший солдат ПІЦУЛ Віктор Петрович

молодший сержант ПОПАДИНЕЦЬ Олександр Юрійович

солдат РУХА Сергій Вікторович

старший лейтенант ФАЙФУРА Владислав Омельянович

молодший сержант ЯКОБЧУК Володимир Вікторович

солдат ХАМРАЄВ Рустам Шонійозович

солдат ЧЕПІГА Микола Миколайович.

Микола Чепіга народився 10 серпня 1977 року у Полтаві. Про це йдеться на сторінці “Книга пам’яті полеглих за Україну” у Facebook.

Вчителі гімназії №21 згадують про Миколку лише хороше: був старанним учнем, активним учасником туристичного клубу, гарним товаришем, надійним другом, був небайдужим та щирим, відзначався душевною щедрістю та добротою. У 1995 році Микола Миколайович служив у Збройних Силах України. Після служби повернувся в рідне місто і працював у локомотивному депо станції Полтава-Південна.

У березні 2014-го Микола добровольцем вступив до лав батальйону “Айдар”

17 червня разом з побратимами брав участь у визволенні селища Металіст у Луганській області. У складі передової групи батальйону потрапив у засідку бойовиків. Був поранений та потрапив у полон разом з Надією Савченко та ще чотирма полтавцями.

За словами побратимів, Миколу Чепігу ножем зарізав кадировець. Дізналися про його смерть лише 2 липня. Щоб отримати тіло, близьким довелося вести перемовини. Поховали Миколу Чепігу на цвинтарі в Надержинщині 6 липня 2014 року, а 23 травня 2019 року перепоховали на Алеї Героїв.

Без Миколи лишились батьки, дружина, 3-річна донька.

Указом Президента України № 365/2015 від 28 червня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

У 2015 році віддали свої життя, захищаючи Україну від російського агресора:

солдат ГЕНО Борис Олегович

молодший сержант МЕЛЬНИКОВ Володимир Володимирович

солдат НІКОЛАЄВ Микола Миколайович

солдат ЖУК Юрій Сергійович

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання, які ціною власного життя виборювали волю і незалежність нашої держави від підступного російського окупанта та поклали квіти до Стели.