Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Облік та контроль: Як нормалізувати вагу

Якщо ви вирішили худнути, тоді обов’язково будете контролювати свою вагу. Щоранку, стаючи на ваги, ви очікуєте побачити ту цифру, яка дає впевненість, що ви йдете до наміченої мети. Але чи завжди цифра на вагах говорить про те, що ви втрачаєте саме жирову масу? Що, власне, і має відбуватися при грамотному схудненні.

Наш вага – це не тільки жир, як багатьом здається. В нашому тілі є вода, яка становить від 55 до 75% в залежності від віку і способу життя. Є м’язи – їх вага залежить від конституційного типу і фізичної активності. Є кістки, внутрішні органи, які теж мають свою вагу. І, звичайно ж, є жир, зміст якого теж залежить від конституції, віку і способу життя. В середньому кількість жиру має становити від 16 до 32%.

“Тому, перш ніж худнути, треба знати свій відсоток жиру. Погано, якщо ви будете скидати вагу водою і м’язами. Це шкідливо для здоров’я, уповільнює обмін речовин, порушує роботу внутрішніх органів, призводить до хвороб”, – радить дієтолог Світлана Фус.

Для вирішення проблем з вагою на практиці необхідна оцінка складу тіла. Визначити і контролювати відсоток вмісту жиру, м’язової маси і води в організмі – єдиний спосіб оцінки ефективності вашого плану харчування і тренувань .
Адже на око визначити співвідношення жирової і м’язової тканини не можна. Дуже часто при нестачі потрібних речовин в харчуванні та не правильно підібраній системі тренувань “в’яне” м’язова маса, або просто виходить вода. І важливо вчасно визначити, чи в правильному напрямку йде процес, може варто поміняти харчування або програму тренувань?

Для цього необхідно пройти тест біоімпедансометрії. Це метод визначення складу тіла, заснований на вимірюванні електричного опору тканин організму.

В результаті дослідження ви зможете дізнатися:
Вміст і розподіл жирової тканини
Склад тіла, тобто процентний вміст кісткової маси, м’язової, жирової тканини і води в загальній масі тіла
Ступінь ожиріння внутрішніх органів (т. зв. Прихована надмірна вага)
Метаболічний вік
Рівень основного обміну.

Вірний облік і контроль ваги – це оптимальний шлях до здоров’я і нормалізації ваги!