Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Незаконне спилювання дерев та фінансування ландшафтних парків: у Котельві відбулася нарада депутатів Полтавської облради

Сьогодні у приміщенні Котелевської районної ради планували проведення виїзного засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. Через хворобу та поважні причини, частина депутатів зі складу комісії, не з’явилися, кворуму не було. Тож, присутні депутати провели робочу нараду, під головуванням голови комісії Ігоря Горжія, за результатами якої згодом відбудеться і засідання комісії, а питання які розглянуть, винесуть на сесію облради.

Сьогодні ж на порядок денний винесли 7 питань, одне з ключових – про правомірність спилювання дерев лісосмуг на ділянках автомобільних доріг на території Котелевського району.

Депутати виїхали на місце та оглянули територію, де були випиляні дерева, а гілля залишене не прибраним.

– Тема наболіла не лише у Котелевському районі, а й в усій області. Ми є свідками того, що на узбіччях доріг вирубуються дерева і не зрозуміло для чого це роблять, з якою метою. Нам пояснюють, що це для того, аби зберегти проїжджу частину від сухостою. Але ми бачимо, що, на жаль, вирубуються дерева твердих порід — акції, дуби, які мають цінність та є гарним матеріалом для опалення, і на цьому можливо заробляють гроші. Проблема ще й у тому, що дерева вирубують, а на узбіччі залишають гілки, які нікому не потрібні. Мало того, що це не естетично, це ще й наносить шкоду навколишньому середовищу. Комісія зібралася тут, аби привернути увагу правоохоронних органів. Ми хочемо розібратися на підставі чого надають дозвіл на вирубку та яким чином мають бути проведені ці роботи, – розповів перший заступник голови Полтавської обласної ради Євгеній Холод.

Як зазначив голова екологічної комісії в обласній раді Ігор Горжій, якщо проїхати дорогою на Котельву чи Кременчук з Полтави, обабіч можна побачити практично 90% зрізаних дерев.

– Вони спиляні у такий спосіб, що сухостій, який мали розчистити, залишився, гілля від зрізаних дерев, залишилося, а деревина, яка була добротною, спиляна. Вона була пригодна, наприклад, для виробництва дошок чи для щипки, її вивезли і після себе не прибрали. Сьогодні на засідання ми запросили екологічну інспекцію, Департамент екології, ми хочемо розібратися — хто надавав право, хто підписував квитки на зріз цієї деревини, чи будуть нараховані санкції за збитками, хто їх прибере, після того, як уже давно закінчилися ці роботи. Ситуація критична. Я маю надію, що будуть відкриті кримінальні справи, – сказав Ігор Горжій.

Він наголосив, що Державна екологічна інспекція центрального органу цими питаннями не займається, хоча повинна це робити.

– Коли підписують акти виконаних робіт, має бути зроблена робота. Як вони взагалі їх підписали?

Голова Котелевської РДА Віктор Колос розповів, що свій арсенал впливу на дану проблему, вичерпали. Неодноразово зверталися до правоохоронних органів, але наразі йде тільки листування.

– Ми зверталися до правоохоронних органів різних рівнів щоб нам допомогли розібратися із горе-підприємцями, які випиляли лісоматеріал, і не прибрали після себе, поки маємо лише переписки. Кошти, які мали надійти від реалізації цих дерев до місцевого бюджету, так і не надійшли. Тому, зараз ми маємо надію, що за допомогою обласної ради і депутатського корпусу, ці питання вирішаться. Щороку своїми силами ми прибирали узбіччя від сміття, від порослі, цьогоріч ми цього не робили, бо прибирати після таких горе-підприємців ми не готові. Треба вирішити цю проблему у законній площині, – сказав Віктор Колос.

Представників Служби автомобільних доріг на нараді не було.

На засідання приїхав заступник начальника відділу Агентства місцевих доріг Полтавської області Олександр Костенко, який надав пояснення щодо балансоутимувачів доріг.

– Ця дорога на балансі Служби автомобільних доріг Полтавської області. З минулого року на баланс Агентства перейшло майже 8200 тисяч кілометрів доріг загального користування місцевого значення. У районі 1000 км залишилося у САД, у тому числі і ця дорога. На той момент ще у минулому році Служба видала лісорубні квитки на вирубку смуг відведення вздовж автомобільних доріг. Коли ми прийняли ці дороги, почали звертатися до них з проханням скасувати лісорубні квитки. Вони поскасовували їх. Крім цієї дороги, вони здійснювали вирубку в сторону Кременчука, з цього приводу ми теж неодноразово зверталися до правоохоронних органів, порушили кримінальне провадження, у зв’язку з тим, що дана рубка здійснюється незаконно. Ми зверталися неодноразово у Службу з листами, щоб той підрядник, який здійснював ці роботи, негайно прибрав рештки після себе. Зараз ідуть слідчі дії, відкриті кримінальні провадження. Я рекомендую саме на цьому відрізку шляху залучати тільки САД і нехай вони негайно виносять припис підрядникам, які здійснювали усі ці роботи, і розчищають. Там де наша ділянка дороги, ми усе розчистимо, – сказав Олександр Костенко.

– Ситуацію треба терміново виправити, це все треба прибрати. Ми ж розуміємо, що пізніше почнуться підпали, коли воно пересохне, це нецивілізовано, так не має бути, – наголосив Ігор Горжій.

Також на нараді розглянули питання про звернення Козельщинської районної ради Полтавської області щодо несанкціонованих вирубок лісів і лісосмуг; про погодження технічних завдань для закупівлі спеціалізованої комунальної техніки для твердих побутових відходів за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2019 році; про звернення ТОВ «ГЛОБИНСЬКИЙ М’ЯСОКОМБІНАТ» щодо затвердження проекту зон санітарної охорони Глобинського родовища питних підземних вод розкритого свердловинами № 1, № 13-В та № 1474-В ТОВ «ГЛОБИНСЬКИЙ М’ЯСОКОМБІНАТ»; про звернення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області щодо питання фінансування Комунальної установи природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» Полтавської обласної ради; про звернення Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області щодо питання виплати заробітної плати працівникам Комунальної установи природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Диканський» Полтавської обласної ради та різне.