Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Не пийте фреш, їжте фрукти, – поради дієтолога

Склянка фруктового соку містить 4-5 чайних ложечок цукру і не має великого значення, чи це сік пакетований, чи свіжовіджатий.

“Якщо протягом дня вживати фруктовий сік, солодкі чай, каву, компот, а ще й солодощі, кількість спожитого цукру може досягати більше десятка чайних ложок на день», – про це розповідає на своїй сторінці у Фейсбуці дієтолог Світлана Фус, передає gazetavv.com

«В такому випадку організм виділяє багато інсуліну, який сильно стимулює накопичення жиру. Якщо регулярно вживати продукти з цукром і швидкими вуглеводами буде змінюватись метаболізм. А це гарантує набір зайвої ваги і може привести до багатьох захворювань у майбутньому.

Тому максимально обмежте споживання будь-яких солодких напоїв, а також соків, які асоціюються з джерелом вітамінів. А фактично, і в першу чергу, це величезне скупчення марного, зайвого цукру.

Фрукти слід вживати в свіжому вигляді, а не витискати з них тільки цукор! Їх краще використовувати цілими, зі шкіркою. Саме харчові волокна один з найбільш корисних інгредієнтів фруктів. Харчові волокна (клітковина) дають відчуття ситості, допомагають нормально працювати кишечнику, виводять з організму продукти обміну та токсичні речовини. Тоді як після склянки фруктового соку почуття голоду, як правило, загострюється. Навіть, якщо у вас немає зайвої ваги, все одно, заховайте подалі свою соковижималку і переходьте на більш здорову і корисну їжу.

Я не раджу регулярно пити фруктові соки. Намагайтеся виключити їх з свого раціону. І домашні, і магазинні. А замість солодких напоїв і соків – вибирайте просто воду і фрукти.

Нагадую, що будь-який фруктовий сік можна розглядати тільки в якості самостійного десерту. Тому інші солодощі до нього можна вже не додавати», – завершує дієтолог.