Ви тут:
Суспільство Україна 

Навіщо та свято Трійці освячують зілля, – пояснення Церкви

У День Святої Тройці люди традиційно освячують у храмах зелене віття. Про суть і значення цього звичаю розповіли у прес-службі Православної Церкви України. 

За словами духовенства, молитви в цей день стосуються освячення самої людини.

“Без усвідомлення цього усе те зілля, яким ми прикрашаємо свої домівки, є лише пустим ламанням дерев. Зелень слугує не просто оздобою, вона свідчить про розквіт та розвиток Новозавітної Церкви, яка була заснована у великий День П’ятидесятниці”.

Зелене віття також є і символом людського потенціалу до духовного розвитку та зросту. Адже у молитві освячення священник від імені всієї громади першочергово дякує Богу за Його любов, піклування та безмежну ласку, що Він виявляє «у великих і в малих творіннях Своїх до нашого грішного людського роду, обдаровуючи нас і землю нашу всіма родами рослин на поживу, втіху й науку нашу”. 

“Так, ми просимо у Господа освятити віття, яке виростила з Його ласки наша земля в цьому році, але також благаємо у Бога простити гріхи наші. Тож пам’ятаймо, що у велике свято П’ятидесятниці люди приходять до храму не заради зеленого віття, а воно освячується у храмах заради людей!”, – наголошують у ПЦУ.